Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Merhaba Ben Yeni Uyeyim

Sayfa 3 / 4
 
(@hangol)
Üye

Oyun yaparken tarihten, mitolojiden, kitaplardan yararlanılır. Assasinin kökeni arap haşhaşilerdir. Geçmişte var olan bu insanlar, günümüzde birçok filmde ve oyunda esin kaynağı olmuşlardır. Suikastçiler üst seviyede eğitim alır ve gizlilik konusunda ustalaşır. Bu bir genel kural. Sırf diğerlerine benzemesin diye saçma sapan, ulu orta gezen bir grup mu yapsınlar oyuna?
Buraya dalga geçmeye mi geldin, yoksa gerçekten meraktan mı geldin bilmem ama hiç hoşt gelmedin.
Tek buna cevap veriyorum, anlayan burdan anlar. İyi gümler(!)

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Temmuz 2018 12:48
(@skyrimsavar)
Üye

Bu ne ya bir elestiri yaptik herkes saldirmis bana bir oyuna bu kadar bagli kalip bagnaz olmak yanlis tabii ki elestirilerimde hata olabilir tek hatam ejderdogani elestirmekti diye dusunuyorum digerleri normal elestiri.

assasin lafinda sikinti yok zaten sikinti gorunusleri calmak biraz agir olur belki ama demek istedigim kendileri ozgun bisey yapmamislar hep baskalarindan almislar o yuzden cok abartilmamasi gerekiyo diye dusundum ve bunu dile getirmek icin uye oldum ama cidden ne boyutta abartildigini simdi anladim

skyrimdeki diyaloglara jest mimiklere oynayislara kimse cevap verememis bu arada

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 20 Temmuz 2018 03:26
(@weknow)
Üye

TES'in Bestfolkları kendi oluşturdukları ırklar ve hiçbir yerden çalıntı(?) değil.

Ayrıca bu oyun 1996'da çıktı ve "Assassin's Creed(2007)"den çaldılar?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Temmuz 2018 04:41
(@aluduin)
Üye

Assasins Creedden çalındığı falan yok db Assasins Creed'den önce çıkmış tes oyunlarında vardı. Ayrıca adamlar suikastçı loncası yapıyor tabi ki loncaya böyle bir giysi yapacaklar. Db giysisinin neyini assasins creed de ki o giysiye benzettin onu da anlamış değilim. Bu arada DB görevlerini yapmadan ve oynamadan nasıl bu yorumu yapabiliyorsun ?

Spoiler

"assasin lafinda sikinti yok zaten sikinti gorunusleri calmak biraz agir olur belki ama demek istedigim kendileri ozgun bisey yapmamislar hep baskalarindan almislar o yuzden cok abartilmamasi gerekiyo diye dusundum ve bunu dile getirmek icin uye oldum ama cidden ne boyutta abartildigini simdi anladim"

[collapse]


Oynamadığın halde özgün bir şeyler yapmamışlar nasıl diye biliyorsun ? Neresi özgün değil bunu söylersen gerçekten sevinirim. Bu arada Skyrim'e laf attıysan oyunun mekaniklerini vesaire pek savunmayacağım yada vuruş hissiyatının olmamasını veya oyundaki bugları ama DB özgün değil dersen Tes lore'una laf atmış olursun. The Elder Scrolls lore'u benim gördüğüm en iyi yazılmış, en özgün lore olabilir, The Elder Scrolls evrenini özgünlük konusunda sonuna kadar savunurum.


"Bu ne ya eleştiri yaptık herkes saldırmış"

Eleştirini eleştiriyoruz, buna saldırı denemez sen nasıl insanların söylediklerini eleştiriyorsan onlarında senin söylediklerini eleştirmeye hakkı var. Bu arada yapıcı bir eleştiri yapsaydın bu kadar eleştirilmezdin. Mesela Skyrim'in buglı olduğunu söyleseydin bu kadar eleştirilmezdin çünkü bu doğru ama sen elf var özgün değil demişsin tabi ki tepki çekecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Temmuz 2018 05:38
(@hjalti)
Üye

Elder Scrolls serisinin oyunlarının öne çıkması zaten açık dünya ana hikaye değil . Bu arada karakterimiz zaten kalas ama en azından ac deki gibi tek kostüm giyerek suikastçi yetenekleri kazanmıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Temmuz 2018 10:38
(@hangol)
Üye

Eleştiri farklı şey alay etmek farklı şey. Sen bizim oyuna bağlılığımıza laf söyleyemezsin çünkü seni ilgilendirmiyor. Piyasayı alt üst eden bir oyunda böyle şeylere takılıyorsan diğer oyunları falan da oynamana gerek yok. Senin kişisel fantezilerini yapabileceğin çok sayıda modu var(becerebilirsen dene). 2011de çıkan bi oyunun jest ve mimiklerini 2018 yılında tartışıyorsan senin de hareketlerinin normal olduğu söylenemez.
"Film serisi çıksa Lotr etkisi gösterecek hikayesi var ama gel gör ki Troller sadece tamrielde değil (!)"
Sevmiyorsan bunu dünyaya duyurman gerekmiyo, kendi çapında sevme. OKAY?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Temmuz 2018 13:39
(@goktugkoseli)
Üye

Senin kadara olmasa da bende Skyrim'in fazla yükseltildiğini düşünüyorum.

Diyalogları çok çocukça.Hikaye çok torpilli ve şansa bağlı.Ama oyun güzel.Yani ilk 20 Listesine girecek bir oyun , belki ilk 10 listesine.

Fakat ataları kadar güzel değil.Oblivionda ki atmosfer yok mesela.Orada ki çaba , sıfırdan yükselmek yok.Bize DragonBorn diyolar , şansa bak yakalandığımızda Ulfric'te yakalanıyo , her gittiğimiz deadra eften püften görevler ile bize şampiyon yapıyor ...

Yani her yaş kitlesini kolayca oynaması için yapılmış bir oyun.Hikaye yazılırken marjinal olmak yerine normal bir hikaye yazmayı tercih etmişler .

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Temmuz 2018 18:45
(@skyrimsavar)
Üye

Ya skyrim in özgün olduğunu kanıtlayın o zaman ne özgünlüğü var ya diyalog yok oynayış yok ana hikaye yok daha ne kaldı yok evreni kusursuzmuş ne evreni var la yan görevleri mi diyonuz

iyi oyun işte öyle dünyanın en iyi oyunlarından değil siz sadece tes oynuyosunuz galiba

başka oyunlar da var onları oynarsanız fikriniz değişir ben de bi aralar sizin gibi skyrim bağnazıydım sonra sorgulamaya kararverdim ve diğer oyunları oynadım fikrim değişti

özelllikle morrowind i çok seviyordum şimdi sevmiyom

Skyrimi eleştirmek için kaydoldum ama herkes saldırdı bana maalesef bütün skyrim fanları böyle

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Temmuz 2018 04:36
(@shyah)
Üye

Şunu söyleyeyim Assassinler gerçek hayatta da var, ne bileyim hiç mi duymadın Suikastçi falan? Ya da sana göre gerçek hayat da Assassin's Creed çakmasıdır :p

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Temmuz 2018 04:47
(@skyrimsavar)
Üye

SHYAH kardeşim assasin lafı değil biliyorum tabii suikastçı demek sorun o değil sorun görüntülerini çalması düşünceyi çalması

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Temmuz 2018 04:55
 CCF
(@ccf)
Üye

@SkyrimSavar Hocam psikolojik bir sıkıntınız mı var?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Temmuz 2018 05:01
(@skyrimsavar)
Üye

Powerhouse hayır hocam skyrimi facebook tan falan gördüm oynadım o kadar iyi oyun değil diye düşündüm sonra baktım herkes oyunu abartmış ve eleştiremiyo bağnazlığı sevmem ben de gıcık oldum eleştirimi dile getiriyim dedim

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 24 Temmuz 2018 05:05
(@edharia)
Üye

TES serisindeki suikastçi grubu(Dark Brotherhood) Assassin's Creed'den daha önce yaratılmış bir klandı zaten.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Temmuz 2018 05:09
(@shyah)
Üye

Çalması demene tamamen karşıyım, 1996'da çıkışını yapan Daggerfall'da da Dark Brotherhood var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Temmuz 2018 05:19
(@weknow)
Üye

SkyrimSavar öncelikle assassin görüntüleri benzemiyor sana bu konuda katılmıyorum ancak Skyrim gerçekten boş bir oyun. Eğer okumadıysan yabancı vikilerden lore hakkında bilgi edinebilirsin, Loremaster'lar ile görüşebilirsin veya forumdaki sohbetlere göz gezdirebilirsin. Gerçekten bütün fantastik evrenlere kafa tutabilecek bir evreni var. Sonuçta bu seri sadece Skyrim'den ibaret değil. Ayrıca oyunlardaki kitapları okuyarak da bilgi sahibi olabilirsin. Bunlar yetmediyse MK'nin yazılarını -özellikle "c0da"- okuyabilirsin. Bununla bu evrenin sadece Skyrim gibi BOŞ bir oyundan oluşmadığını anlayabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Temmuz 2018 05:43
Sayfa 3 / 4