[Sabit] Skyrim İç Savaşı  

Sayfa 139 / 160 Önceki Sonraki

aranumaril
(@aethel)
İmparator
Gönderiler: 5712

Resmi vikiden Dıreygınborn ve COC resimleri. Birisi ben Nord'um, diğeri de İmperial'ım diye haykırıyor.

Spoiler for COC

Spoiler for Dıreygınborn

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Mayıs 2017 18:46
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye
Gönderiler: 35

Ben öyle bir tarafın fanatiği olamıyorum biraz Morrowind'de ki House Telvanni kafasındayım mümkün olduğunca az siyasetle uğraş başta büyü olmak üzere karakterini geliştir.Öncelikle zaten High Hrotghar'da önünüze oturup sizin sözünüzü dinleyen iki tarafa söz geçiren birisiniz birinin yanında rütbesiz olarak yer almak zaten karakterinizin prestijini sarsıyor.(Evet,iç savaş sonunda tarafınıza göre Legate veya Stormblade oluyorsunuz ancak bu ünvanlar oyundaki aldığınız ünvanların en kötüsü.Alabileceğiniz Arch-Mage,Harbinger,Nightingale,Listener ve daha baştan gelen Dragonborn gibi şaşalı ünvanlar varken neden gidip Ulfric'in sağ kolu olayım ki?Zaten Legate veya Stormblade o organizasyonlardaki en prestijli rütbeler de değil Lejyonda General,Stormcloaklarda Battle-Maiden en yüksek rütbe.Tüm Skyrim'i Ulfric'in avucuna verebilirsiniz ama lütfedip Markath Olaylarından önce olmayan bir organizasyonda en yüksek rütbeye getirmez sizi birde öyle düşünün.)
İkisinin bana göre avantajlarını ve dezavantajlarını da yazayım:

İmparatorluk
(-): Amulet of Kings;Oblivion Krizi olaylarında parçalandı.İmperial City'de ki Medelerin İmparator olma yetkisi yok ve İmparatorluğun gayri resmi olarak bitişini simgeler bu.
(-):İmparatorluk için daima başkent ve İmperial halkı ön plandadır.Bunu Morrowind'den ordularını çekip Dunmer halkını savunmasız bırakmalarından,Redguardlar White Gold sözleşmesine isyan ettiğinde Hammerfell'i İmparatorluktan çıkarmalarından,Skyrim'de rastgele yolda giderken Vittioria Vici'nin düğününe giden soyluların size ''Skyrim'in pisliği'' veya ''Köylü bana zarar verme'' demesinden,Elsweyr katliamlarından,Valenwood Thalmor'a kaptırılırken çokta kılını kıpırdatmamasından anlayabilirsiniz.
(-):İmparatorluğu savunanların en büyük propagandalarından biri;İmparatorluğun bekleyiş içinde olduğundan o sözleşmenin Imperial zekasından kaynaklandığını mümkün olduğunda Thalmor'un boğazına yapışacaklarından bahsederler.Bunu da Tullius'un savaş sonu söylemleriyle desteklerler.Peki,güzel.Fakat Thalmor sadece boş boş bekleyecek mi?İmparatorluk topraklarındaki o elçilikleri ve kalelerini mimari hoş bir görüntü olsun İmparatorluğun hudutları gelişsin diye mi açıyor?Thalmor,İmparatorluktaki her gelişmeden haberdar ve sizin önemli adamlarınızda zaten Thalmor'un partilerinde gönüllü olarak Elenwen'e rapor veriyorlar.Biraz söylediklerini dinlerseniz Whiterun'da ki demircilerden tut Winterhold olaylarına kadar her şeyden bilgi alıyorlar.O kalesi ise (muhtemelen High Rock'ta da vardır) size baskın olduklarının göstergesi.
(-):İmparatorluk yandaşlarının çoğu Septim döneminin görkeminden çok kendi ceplerinin görkemini düşünüyor.Destekleyen noble'lere bakın hepsi ne kadar da yüzsüz.Erikur Stormcloaklara bile silah yardımı yapıyor para için,Maven her türlü pisliğin içinde,Battle-Born ailesi kökenlerini unutmuş.
(-):İmparatorluk kendi yurttaşlarını koruyamıyor.Thalmor her gece birer ikişer masum köylüleri infaz ediyor.Ee,sen daha vatandaşını koruyamıyorsun en ufak tepki vermiyorsun vatandaşın ne yapsın?Senin tarihinle mi övünsün sürekli?

(+):Bana göre Tamriel'de göze en güzel gelen yönetim şekli 3.Era'da ki İmparatorluktur.Tes:Arena'nın haritasına açın bakın bundan daha güzel bir harita var mı Tamriel için? Imperıal City haritanın ortasında merkez her bölgeye yakın,geri kalan bölgelerde kendi içerisinde özerk bir yapıda arada bir Akaviri saldırısı falan oluyor Tamriel'i savunuyorsun.
(+):Oyunun içinde yönetimden en iyi anlayan mevkibeyleri İmparatorluk tarafındadır.En azından hepsinin karakter özelliği var spawn edilmiş gibi değiller.
Balgruuf: Olaf ile akraba şehrini en iyi şekilde savunan bir mevkibeyidir
Igmund: Babası Forsworn olaylarında savaşmış ve onlar tarafından öldürülmüş intikam isteyen birisidir.
Kraldar: Eski Arch-Mage Savos Aren'in arkadaşıdır ve Winterhold'u onarmanın planlarını yapar.
Brunwulf Free-Winter: Savaş kahramanıdır ve Windhelm'de ki herkesin hakkını savunur.
Brina: Yanındaki yaşlı adam ile beraber Great War gazisidir.
Idgrod: Politika ile fazla ilgilenmeyen meditasyon içerisinde mystic bir mevkibeyi.
Siddgeir: Kendisini pek sevmem ama Nenya yönetim işlerinden iyi anlayan biri.En azından Dungeir'den iyi birisi.
Eilisif: Bunu da sevmem pek Torygg'un karısı diye saygım var yoksa keser Boethiah'ın yanına yollardım. (Burada silinen bir görev alan Boethiah's Bidding'e gönderme yaptım.)
Maven: Bak bunu savunamam hiç bir şekilde aralarındaki tek ve oyundaki en iğrenç mevkibeyi.

(+):Lejyon orduları düzenlidir ve sistemli bir yapısı vardır.
(+):İmparatorluk Skyrim ekonomisinin yarısıdır.
(+):İmparatorluğun yönettiği şehirler daha huzurludur ve halk iç içe yaşar.
(+):Bu savaşı sadece Imperial halkı değil,Nord ve Breton herkes beraber savaşıp kaybetti.

Stormcloaks:

(-):''Talos,Talos'' diye böğürüp onun kurduğu imparatorluğun son parçasını ve Birleşik Tamriel düzenini yıkmakta ayrı bir garip.Windhelm'de sürekli Ulfric'in yanında gezen bir Talos rahibi var ismi Lortheim ''Talos İmparatorluğu kurdu'' deyip duruyor.Ee,kurduğu imparatorluğu da Ulfric yıkıyor,ironi yapmaktan hoşlanıyorsunuz galiba?
(-): Skyrim'de normal bir Nord kafasında olan köylüleri görebilirsiniz.Buna Riverwood'da Sven'in annesini örnek gösterebilirim mesela kendisi ''Skyrim'e bak sürüngenler,kediler ve elfler ile doldu'' gibisinden konuşuyor.Bu,normal bir Nord kafası kabul buna karşı çıkamam.Stormcloaklar ise bu kafanın ultrası.Whiterun'u eğer ele geçirirseler Nord olmayan vatandaşları rahatsız ediyorlar.Pazarcı Carlotta veya demirci Avenicci gibi.Imperıallerde hem Nede hem Nord kanı,Bretonlarda ise elf ve Nord kanı var.Kendi akrabalarını bile istemiyorlar memlekette.Hadi akrabalarını bile geçtim adamlara kalsa İmparatorluğu destekleyen Nord'lar Nord bile değil.Bu derece ırkçı bir örgüt Thalmor'dan bir farkı yok bu konuda.İkisininde de Nazi kafası var ve mide bulandırıcı.
(-):Ulfric..Evet Nirn'de kahraman görmeseydim bende elime orman baltası alıp Stormcloak olurdum.Kendisi Great War'da Thalmor'a esir düşüp sızıntı yapmış birisi(o sırada başkentin düşmüş olması beni pek ilgilendirmiyor) Sevmediği İmparatorluğun da adeta derin devlet adamı olmuş kullanılmış birisi Markath Olaylarında.Thalmor Dosyalarında savaşı kazanırsa Thalmor'un işine geleceği açıkça yazıyor.(Ajan olduğunu düşünmüyorum ama yaptığı hareketler Thalmor'a yarıyor.)
(-):Büyü konusunda özürlü bir ordunun Thalmor karşısında hiç şansı yok.
(-): Stormcloak mevkibeyleri küçük bir despottur.
Ulfric:Yukarıda düşüncelerimi söyledim zaten sevmiyorum.
Skald: Kendisi Dawnstar'ın ejderhalar karşısında savunulacak bir şey olduğuna inanmayan,iç savaş bitince Talos'un onları yok edeceğine inanan,Vaermina olaylarında her şeyi kendisinin yapacağını söyleyen şehrinin yardımına ihtiyaç duymayan ve sürekli yanındaki adamlara azar çeken bunak birisi.
Korir:Winterhold olaylarında Koleji suçlayan aptal biri.Ayrıca şehrinde büyücü istemiyor.O Kolej eğer orada olmasaydı şehrine kimse uğramaz kendisi de Dağ Trolunun midesinde olurdu haberi yok.
Dengeir: Etrafta sürekli İmparatorluk ajanı gören ve Ulfric'i güç hırsı dolu ve bencil birisi olarak gören biri.
Thongvor: Ailesi Markath'ta ki en zengin aile ve adamları civar köylerde zorbalık yapıyor.Kardeşinin Malacath ile ortak iş yaptğını da yazalım.Ayrıca o görevde bizi sürekli rahatsız eden bu herifin muhafızları ve sadık adamlarıdır.
Sorli: Pek bir şey diyemem diyaloğu yok doğru düzgün spawn edilmiş bir Jarl gibi.
Vignar: Rantçı bir bunağın biri bu da.Eski mevkibeyinin karizmasının 10'da 1'i yok.
Laila: Yanındaki Bosmer Hırsızlar Loncası ile ortak iş yapıyor ama Riften'ın kaderi bu galiba.Maven'den iyidir.

(+):Nord'ların bu şartlar altında bağımsızlığa ve inanç özgürlüğüne hakkı var.
(+):Bu adamın saf destekçileri gerçekten dürüst kişiler.
(+): Savaşta geçirdiği her mevzide Thalmor Justicar'ların kellesini alıyorlar.(Ondolemar gibi)
(+):Ulfric'in hayalindeki düzen Ysgramor'un düzeni.
(+):Ulfric ile Torygg'un düellosunda herkes shout kullanmasını eleştirir fakat ben pek kusurlu bulmuyorum.Her Nord eğitim altında shout kullanabilir,Balgruuf'ta bunun eğitimini aldı fakat beceremedi.Ayrıca Nord'ların atalarının hepsi shout biliyorlardı.
(+):Hiçbir Nord bir 'uzun kulaklı'dan emir almak istemez.O antlaşma ile Skyrim halkı ihanete uğramıştır.
(+):Officer Armorları güzel.Nord olmanın havasını veriyorlar.

----

Bana kalırsa siyaseti boşverin kendinize bir cave seçin Necromancer olun.İskeletlerle takılırsınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 09:27
Ivy
 Ivy
(@ivy)
Kadim Konsey
Gönderiler: 474

Ben öyle bir tarafın fanatiği olamıyorum biraz Morrowind'de ki House Telvanni kafasındayım mümkün olduğunca az siyasetle uğraş başta büyü olmak üzere karakterini geliştir.Öncelikle zaten High Hrotghar'da önünüze oturup sizin sözünüzü dinleyen iki tarafa söz geçiren birisiniz birinin yanında rütbesiz olarak yer almak zaten karakterinizin prestijini sarsıyor.(Evet,iç savaş sonunda tarafınıza göre Legate veya Stormblade oluyorsunuz ancak bu ünvanlar oyundaki aldığınız ünvanların en kötüsü.Alabileceğiniz Arch-Mage,Harbinger,Nightingale,Listener ve daha baştan gelen Dragonborn gibi şaşalı ünvanlar varken neden gidip Ulfric'in sağ kolu olayım ki?Zaten Legate veya Stormblade o organizasyonlardaki en prestijli rütbeler de değil Lejyonda General,Stormcloaklarda Battle-Maiden en yüksek rütbe.Tüm Skyrim'i Ulfric'in avucuna verebilirsiniz ama lütfedip Markath Olaylarından önce olmayan bir organizasyonda en yüksek rütbeye getirmez sizi birde öyle düşünün.)

İmparatorluk
(-): Amulet of Kings;Oblivion Krizi olaylarında parçalandı.İmperial City'de ki Medelerin İmparator olma yetkisi yok ve İmparatorluğun gayri resmi olarak bitişini simgeler bu.
(-):İmparatorluk için daima başkent ve İmperial halkı ön plandadır.Bunu Morrowind'den ordularını çekip Dunmer halkını savunmasız bırakmalarından,Redguardlar White Gold sözleşmesine isyan ettiğinde Hammerfell'i İmparatorluktan çıkarmalarından,Skyrim'de rastgele yolda giderken Vittioria Vici'nin düğününe giden soyluların size ''Skyrim'in pisliği'' veya ''Köylü bana zarar verme'' demesinden,Elsweyr katliamlarından,Valenwood Thalmor'a kaptırılırken çokta kılını kıpırdatmamasından anlayabilirsiniz.
(-):İmparatorluğu savunanların en büyük propagandalarından biri;İmparatorluğun bekleyiş içinde olduğundan o sözleşmenin Imperial zekasından kaynaklandığını mümkün olduğunda Thalmor'un boğazına yapışacaklarından bahsederler.Bunu da Tullius'un savaş sonu söylemleriyle desteklerler.Peki,güzel.Fakat Thalmor sadece boş boş bekleyecek mi?İmparatorluk topraklarındaki o elçilikleri ve kalelerini mimari hoş bir görüntü olsun İmparatorluğun hudutları gelişsin diye mi açıyor?Thalmor,İmparatorluktaki her gelişmeden haberdar ve sizin önemli adamlarınızda zaten Thalmor'un partilerinde gönüllü olarak Elenwen'e rapor veriyorlar.Biraz söylediklerini dinlerseniz Whiterun'da ki demircilerden tut Winterhold olaylarına kadar her şeyden bilgi alıyorlar.O kalesi ise (muhtemelen High Rock'ta da vardır) size baskın olduklarının göstergesi.
(-):İmparatorluk yandaşlarının çoğu Septim döneminin görkeminden çok kendi ceplerinin görkemini düşünüyor.Destekleyen noble'lere bakın hepsi ne kadar da yüzsüz.Erikur Stormcloaklara bile silah yardımı yapıyor para için,Maven her türlü pisliğin içinde,Battle-Born ailesi kökenlerini unutmuş.
(-):İmparatorluk kendi yurttaşlarını koruyamıyor.Thalmor her gece birer ikişer masum köylüleri infaz ediyor.Ee,sen daha vatandaşını koruyamıyorsun en ufak tepki vermiyorsun vatandaşın ne yapsın?Senin tarihinle mi övünsün sürekli?

(+):Bana göre Tamriel'de göze en güzel gelen yönetim şekli 3.Era'da ki İmparatorluktur.Tes:Arena'nın haritasına açın bakın bundan daha güzel bir harita var mı Tamriel için? Imperıal City haritanın ortasında merkez her bölgeye yakın,geri kalan bölgelerde kendi içerisinde özerk bir yapıda arada bir Akaviri saldırısı falan oluyor Tamriel'i savunuyorsun.
(+):Oyunun içinde yönetimden en iyi anlayan mevkibeyleri İmparatorluk tarafındadır.En azından hepsinin karakter özelliği var spawn edilmiş gibi değiller.
Igmund: Babası Forsworn olaylarında savaşmış ve onlar tarafından öldürülmüş intikam isteyen birisidir.
Kraldar: Eski Arch-Mage Savos Aren'in arkadaşıdır ve Winterhold'u onarmanın planlarını yapar.
Brunwulf Free-Winter: Savaş kahramanıdır ve Windhelm'de ki herkesin hakkını savunur.
Idgrod: Politika ile fazla ilgilenmeyen meditasyon içerisinde mystic bir mevkibeyi.
Siddgeir: Kendisini pek sevmem ama Nenya yönetim işlerinden iyi anlayan biri.En azından Dungeir'den iyi birisi.
Eilisif: Bunu da sevmem pek Torygg'un karısı diye saygım var yoksa keser Boethiah'ın yanına yollardım. (Burada silinen bir görev alan Boethiah's Bidding'e gönderme yaptım.)
Maven: Bak bunu savunamam hiç bir şekilde aralarındaki tek ve oyundaki en iğrenç mevkibeyi.

(+):Bu savaşı sadece Imperial halkı değil,Nord ve Breton herkes beraber savaşıp kaybetti.

Stormcloaks:

(-):''Talos,Talos'' diye böğürüp onun kurduğu imparatorluğun son parçasını ve Birleşik Tamriel düzenini yıkmakta ayrı bir garip.Windhelm'de sürekli Ulfric'in yanında gezen bir Talos rahibi var ismi Lortheim ''Talos İmparatorluğu kurdu'' deyip duruyor.Ee,kurduğu imparatorluğu da Ulfric yıkıyor,ironi yapmaktan hoşlanıyorsunuz galiba?
(-): Skyrim'de normal bir Nord kafasında olan köylüleri görebilirsiniz.Buna Riverwood'da Sven'in annesini örnek gösterebilirim mesela kendisi ''Skyrim'e bak sürüngenler,kediler ve elfler ile doldu'' gibisinden konuşuyor.Bu,normal bir Nord kafası kabul buna karşı çıkamam.Stormcloaklar ise bu kafanın ultrası.Whiterun'u eğer ele geçirirseler Nord olmayan vatandaşları rahatsız ediyorlar.Pazarcı Carlotta veya demirci Avenicci gibi.Imperıallerde hem Nede hem Nord kanı,Bretonlarda ise elf ve Nord kanı var.Kendi akrabalarını bile istemiyorlar memlekette.Hadi akrabalarını bile geçtim adamlara kalsa İmparatorluğu destekleyen Nord'lar Nord bile değil.Bu derece ırkçı bir örgüt Thalmor'dan bir farkı yok bu konuda.İkisininde de Nazi kafası var ve mide bulandırıcı.
(-):Ulfric..Evet Nirn'de kahraman görmeseydim bende elime orman baltası alıp Stormcloak olurdum.Kendisi Great War'da Thalmor'a esir düşüp sızıntı yapmış birisi(o sırada başkentin düşmüş olması beni pek ilgilendirmiyor) Sevmediği İmparatorluğun da adeta derin devlet adamı olmuş kullanılmış birisi Markath Olaylarında.Thalmor Dosyalarında savaşı kazanırsa Thalmor'un işine geleceği açıkça yazıyor.(Ajan olduğunu düşünmüyorum ama yaptığı hareketler Thalmor'a yarıyor.)
Skald: Kendisi Dawnstar'ın ejderhalar karşısında savunulacak bir şey olduğuna inanmayan,iç savaş bitince Talos'un onları yok edeceğine inanan,Vaermina olaylarında her şeyi kendisinin yapacağını söyleyen şehrinin yardımına ihtiyaç duymayan ve sürekli yanındaki adamlara azar çeken bunak birisi.
Korir:Winterhold olaylarında Koleji suçlayan aptal biri.Ayrıca şehrinde büyücü istemiyor.O Kolej eğer orada olmasaydı şehrine kimse uğramaz kendisi de Dağ Trolunun midesinde olurdu haberi yok.
Dengeir: Etrafta sürekli İmparatorluk ajanı gören ve Ulfric'i güç hırsı dolu ve bencil birisi olarak gören biri.
Thongvor: Ailesi Markath'ta ki en zengin aile ve adamları civar köylerde zorbalık yapıyor.Kardeşinin Malacath ile ortak iş yaptğını da yazalım.Ayrıca o görevde bizi sürekli rahatsız eden bu herifin muhafızları ve sadık adamlarıdır.
Sorli: Pek bir şey diyemem diyaloğu yok doğru düzgün spawn edilmiş bir Jarl gibi.
Vignar: Rantçı bir bunağın biri bu da.Eski mevkibeyinin karizmasının 10'da 1'i yok.
Laila: Yanındaki Bosmer Hırsızlar Loncası ile ortak iş yapıyor ama Riften'ın kaderi bu galiba.Maven'den iyidir.

(+): Savaşta geçirdiği her mevzide Thalmor Justicar'ların kellesini alıyorlar.(Ondolemar gibi)
(+):Ulfric ile Torygg'un düellosunda herkes shout kullanmasını eleştirir fakat ben pek kusurlu bulmuyorum.Her Nord eğitim altında shout kullanabilir,Balgruuf'ta bunun eğitimini aldı fakat beceremedi.Ayrıca Nord'ların atalarının hepsi shout biliyorlardı.
(+):Hiçbir Nord bir 'uzun kulaklı'dan emir almak istemez.O antlaşma ile Skyrim halkı ihanete uğramıştır.

----

Bana kalırsa siyaseti boşverin kendinize bir cave seçin Necromancer olun.İskeletlerle takılırsınız.

Şu konuda gördüğüm en objektif yorumlarda ilk 3e girersin. Eline sağlık, uğraşıp yazmışsın bu kadar.  :sir

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:04
Folcred
(@folcred)
Üye
Gönderiler: 3972

Şahsen ben yorumuna katılmıyorum onu söyleyeyim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:05
Shinrai
(@shinrai)
Üye
Gönderiler: 220

İmparatorluk

Stormcloaks:

----

Harika bir yorum Okurken zevk aldım. olaya nokta koyan yorumdur.  
 Boethiah's Bidding Görevi hakkında bilgi verebilirmisin ?
ve şehirlerdeki Thalmor ajanları kimler daha geniş bilgi verebilirmisin ?
Görev yapma takıntım olduğu için  en son bu görevi yaptim. İkisinin karsılastırınca imparatorluğun sadece Skyrimden ve Nordlarlardan olusmuyor. Büyük Savaştan dolayi Yüce Elfler hatta kendi ırkları hariç hertürlü ırktan nefret eder hale geldiler. bu kabul edilebilir birşey değil. Kuzeyliler büyüyüde güçsüzler için olduğu kabullendiği için thalmor karsısında şansı yok dediğin gibi ikisi arasında karar vermek gerekirse imparatorluk en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Bahsettiğin yanlış taraflarında sağa sola thalmor üstü kurulması ve ajanların sivilleri esir almasından bahsetmişsin. anlaşma sonucu savaşa hazırlanana kadar göz yummak zorundalar buna aksi halde durum daha kötü hale gelicek. Redguardlardan bahsetmemişsin imparatorluk anlaşma sonucunda balyozyurdu bırakmak zorunda kalsada onlar bunu kabul etmedi ve ayri 2 KızılMuhafızlar birleşip 5 yıl boyunca thalmorla savaştı . ve bağımsızlık kazandılar taraf seçmek zorunda kalırlarsa gelecek savaşta imparatorluk yanında yer alacakları bariz bir gerçek taraflar şu şekilde olacaktır.

Nord-Breton-Imperial-RedGuard

High Elf-WoodElf-Khajit

Argonyalılar ve Dunmerlar imparatorluğu sevmediği bariz bir gerçek argonyalılar hangi tarafa katılır gelecek savaşta bilemiyorum ama Dunmerlar hertürlü imparatorluğa karsı taraf alacaklardır Oblivion krizinde orduları geri çekip onları kaderlerine terk ettiği için imparatorluğa büyük bir öfke besliyorlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:20
Folcred
(@folcred)
Üye

Boethiah's Bidding silinmiş bir görev hakkında çok bilgi yok. Jarl Elisif'i öldürüyorsun ve muhafızlar bir unique diyalog konuşuyor. Sonra yerine Jarl, Erikur oluyor.
Şehirlerde thalmor ajanı yok bu arada, Solstheim'de Kışhisar Koleji Görevi'nde ve bir de silinmiş olarak Issızkent'te bir Thalmor Elçiliği var. Tabi onu sonra başka yere taşımışlar.

Ha bu arada, Thalmor Üsleri bir modla geri geliyor adı da Cutting Room Floor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:23
Shinrai
(@shinrai)
Üye

Boethiah's Bidding silinmiş bir görev hakkında çok bilgi yok. Jarl Elisif'i öldürüyorsun ve muhafızlar bir unique diyalog konuşuyor. Sonra yerine Jarl, Erikur oluyor.
Şehirlerde thalmor ajanı yok bu arada, Solstheim'de Kışhisar Koleji Görevi'nde ve bir de silinmiş olarak Issızkent'te bir Thalmor Elçiliği var. Tabi onu sonra başka yere taşımışlar.

Ha bu arada, Thalmor Üsleri bir modla geri geliyor adı da Cutting Room Floor.

Thalmor Elçiliği hariç skyrimde Thalmor üstü Sadece Kuzey Gözü Kalesi var. neden sonradan kaldırma gereği duydular acaba bu kaleleri ? banada saçma geldi çünkü o arkadaşın düşüncesi şehirlerin çoğu kuzeylilerden olusuyor. hem sıradan bir şehirli gidip sarayda casusluk yapamayacağına göre bir faydasıda dokunmaz.
İmparatorluğun susan çok zor bir durumda olduğu bariz bir gerçek Septim soyundan biri tahta geçmediği sürece Ak altın Kulede devre dışı kalan son kulelerde yok edildiğinde insanlar için durum daha vahim bir hale bürünecek.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:31
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye

Harika bir yorum Okurken zevk aldım. olaya nokta koyan yorumdur.  
 Boethiah's Bidding Görevi hakkında bilgi verebilirmisin ?
ve şehirlerdeki Thalmor ajanları kimler daha geniş bilgi verebilirmisin ?
Görev yapma takıntım olduğu için  en son bu görevi yaptim. İkisinin karsılastırınca imparatorluğun sadece Skyrimden ve Nordlarlardan olusmuyor. Büyük Savaştan dolayi Yüce Elfler hatta kendi ırkları hariç hertürlü ırktan nefret eder hale geldiler. bu kabul edilebilir birşey değil. Kuzeyliler büyüyüde güçsüzler için olduğu kabullendiği için thalmor karsısında şansı yok dediğin gibi ikisi arasında karar vermek gerekirse imparatorluk en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Bahsettiğin yanlış taraflarında sağa sola thalmor üstü kurulması ve ajanların sivilleri esir almasından bahsetmişsin. anlaşma sonucu savaşa hazırlanana kadar göz yummak zorundalar buna aksi halde durum daha kötü hale gelicek.

Boethiah's Bidding,Ebony Mail'i aldıktan sonra gelen silinmiş bir görevdi.Jarl Eilisif'i öldürüyordun sonra Erikur mevkibeyi oluyordu.Silinmiş dosyalar görev olsaydı şöyle bir şey olacaktı :

İstersen kodla Eilisif'i öldür muhafız diyalogları silinmemiş,Stormcloak muhafızları ''Eilisif öldü High Queen hayalleri yok oldu,Oblivion bile bizi destekliyor'' derken Imperial Guard'lar ''Şehirde Potemanın laneti olduğundan bunun için tahta geçecek kişiden endişelendiğinden'' ve ''Erikur'un maaşları yüksek tutmasından'' falan bahsediyorlar

Thalmor ajanlarından kastım Justiciar'lar.Mesela Igmund'un sarayındaki Ondolemar.Eğer Markath'ı Ulfric'in adamları alırsa yok oluyor.(Normalde Galmar öldürüyor fakat silindi o kısım.)Ondolemar ile dost geçinirsen mesela Talos'a tapan bir Bard'ı kendisine teslim etmeni istiyor(Öldürüyor galiba yapmadım o görevi.)
Aynı şekilde oyunun beta halinde de Ondelemar gibi Solitude'da dolaşan 3 Justiciar var.Sonradan kaldırıldı.
Evet,dediğin şey doğru İmparatorluk Thalmor'a bir müddet göz yummak zorunda.Fakat bu sivil halkta milliyetçiliği kabartıyor.

Ekleme:Hatta Solitude'da Thalmor headquarters adlı bir bina var o 3 Justiciar sonradan kaldırıldığı için orası boş kalmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:32
Folcred
(@folcred)
Üye

Hocam kaldırma gereği değil, bu bahsettiklerim yapılırken bitmeyenler. Çıkış tarihine yetiştirilemediği için oyundan çıkarılmış yani. 11/11/2011'de çıktı ya oyun. Ona yetiştirmek için yani.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:52
Shinrai
(@shinrai)
Üye

Hocam kaldırma gereği değil, bu bahsettiklerim yapılırken bitmeyenler. Çıkış tarihine yetiştirilemediği için oyundan çıkarılmış yani. 11/11/2011'de çıktı ya oyun. Ona yetiştirmek için yani.

Bethesda her ne kadar harika bir evren yaratmış olsada oyun çıktıktan sonra desteği kesiyor. Oyunda kaç bin tane bug var çözeyim. eksik kalan şeyleri eklemek falan hak getire bari gelecek oyunda LoreFriendly   modları geri dönüş olarak alsalar.

Ondolemar Tam olarak nerede bulunuyor. 500 saat oynayiş sürem boyunca hiç görmedim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:57
ibodala
(@ibodala)
Üye
Gönderiler: 1643

Bende katılmıyorum bakış açına.

Beğenmedim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:58
Folcred
(@folcred)
Üye

Markarth'ta Jarl'ın Sarayı'nda hocam. Ben de çok görmem kendisini, çünkü Markarth'ı sevmiyorum. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 10:59
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye

Birde ana görevler içerisinde Diplomatic Immunity'de görülüyor aran iyiyse Razelan'ı azarlıyor sende o sırada sıvışabiliyorsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18 Haziran 2017 11:06
aranumaril
(@aethel)
İmparator
Gönderiler: 5712

----

1. Madde: Binlerce yıl Shor diye gezdiler, 30 sene Ysmirsiz kalmak mı ağır geldi? Gitsinler Shor, Stuhn, Kyne Ana diye takılsınlar az da. Ha illa da Ysmir Ysmir diyorsan, içinde de. (Lafım tüm Nordlara değildir)

4. Madde: Eski Nord krallarına özendiğini aylar önce fark etmiştim ama sıkıntı orada. Onlar kadar zeki değil, ne haddine? Arkasından giden 2-3 mal da tutturmuş Tiber gibiymiş. Tiber'a hakaretten kellesini alsan müstahak.

6. Madde: İmparatorluk mu yıkılsaydı? Adamlar sırf farklı haneden diye bi' işgal etmedikleri kaldı. Pelagius III'ü başlarına geçirince kim isyan etti? (Annesi Altmer'dir. Kendisi de Altmer görüntüsündedir)

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Haziran 2017 16:42
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye

1. Madde: Binlerce yıl Shor diye gezdiler, 30 sene Ysmirsiz kalmak mı ağır geldi? Gitsinler Shor, Stuhn, Kyne Ana diye takılsınlar az da. Ha illa da Ysmir Ysmir diyorsan, içinde de. (Lafım tüm Nordlara değildir)

4. Madde: Eski Nord krallarına özendiğini aylar önce fark etmiştim ama sıkıntı orada. Onlar kadar zeki değil, ne haddine? Arkasından giden 2-3 mal da tutturmuş Tiber gibiymiş. Tiber'a hakaretten kellesini alsan müstahak.

6. Madde: İmparatorluk mu yıkılsaydı? Adamlar sırf farklı haneden diye bi' işgal etmedikleri kaldı. Pelagius III'ü başlarına geçirince kim isyan etti? (Annesi Altmer'dir. Kendisi de Altmer görüntüsündedir)

1: Doğru fakat Nordlar aklına göre değil duygularına göre hareket eder genelde.İki Stormcloak askerinin random konuşması oluyor oyunda birbirlerine neden savaşa katıldığını soruyorlar birisi gerçek Nord olduğunu söylerken diğeri şöyle cevap veriyor ''Hangi tanrıya tapıp tapmayacağımı elfler bana söyleyemez'' Ben bu aşırı Talosculuğun patlama sebebini Thalmor uşaklarının Skyrim topraklarında SS gibi gezmesine bağlıyorum.Varsayalım aynı şekilde Kyne Ana'ya veya Dibella'ya bu muamele olsaydı (Thalmor'un 8 İlahiye saygısızlık yapması imkansız olsa bile)Nordlar yine böyle tepki verirlerdi.

4:Ulfric?Peh...Bu kadar fazla hayranı olmasının sebebini Vladimir Kulich gibi başarılı bir seslendirmene,iyi bir çizime,senaryonun başlangıcına,Elder Scrolls'un seri olduğunu bilmeyenlere(Burada öyle birisi yok hiç bu dediğim kişiler oyunun ilk çıktığı zamanlarda çeşitli yerlerde görünen bir gruptu) ve bir o kadar General Tullius'un antipatik olmasına bağlıyorum.Kendisi tarihini iyi biliyor hatta Torygg'un babası Istlod'a bile saygılı,Skyrim'i Great War'da bir arada tutabildiği için fakat dediğin gibi örnek aldığı kişiler kadar zeki değil.Politik zekası bir yok kere.Falk ,Torygg ile arkadaş olduğunu ve Torygg'un onu dinlemek istediğini söylerken adam gelip ona shout atıp gidiyor aynı şekilde Balgruuf ile çocukluktan arkadaş High Hrothgar'da beraber eğitim almışlar fakat tarafsızlığını ilan etmiş adamın şehrini sürekli kışkırtıp zorla Lejyona ittiriyor adamı.Ulfric,Great War'da İmparator Titus Mede II'nin yerinde olsaydı ne olurdu söyleyeyim,eline bir orman baltası alıp Alinor'a doğru koşarken ash pile olurdu.Bana göre Ulfric doğrudan Skyrim'in kötülüğünü isteyecek bir adam değil ama hareketleriyle ona en çok zarar veren adamlardan bir tanesi bunda yancısı Galmar'ın payı büyük.

6:Buna bir yorum yapmak istemiyorum zaten ben sayfaya ilk yorumumu atmadan 136 sayfa yorum yapılmış,önceden de bir konu vardı,136 sayfa daha konuşsak bir şey çıkmaz.Hanedan konusuna gelince Mede Hanedanlığı gaspçıdan başka bir şey değil,Ocato'nun suikaste uğramasından sonra güç yoluyla konuyorlar tahta.Halbuki yeni bir Dragonborn gelene kadar Kadim Konsey'in yönetmesi gerekiyordu İmparatorluğu,Septim Hanedanlığının forumda Nordları seven arkadaşlar tarafından daima savunulmasının sebebi gaspçı olmamaları.

Ben senin eski iletilerini biliyorum hocam belki bakış açını bugün değiştirmiş olabilirsin ama ben hala o görüşü savunuyorum.İmparatorluğu ''Elf Sevenler Topluluğu'' Stormcloaksları ''Balıkçılar'' olarak tanımlamış,men ırklarının kurtulmak için Lorkhan'a tekrar değer vermesini söylemiştin.Bende pek farklısını söylemedim aslında oyunda benim desteklediğim bir taraf yok zaten ne saray ortamlarını ne de birisinin lejyoneri ya da sağ kolu olmayı seviyorum.Oyunun derinliklerinde bundan çok daha güzel şeyler var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Haziran 2017 23:49
Sayfa 139 / 160 Önceki Sonraki

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol