[Sabit] Skyrim İç Savaşı  

Sayfa 140 / 160 Önceki Sonraki

Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey
Gönderiler: 5507

1: Doğru fakat Nordlar aklına göre değil duygularına göre hareket eder genelde.İki Stormcloak askerinin random konuşması oluyor oyunda birbirlerine neden savaşa katıldığını soruyorlar birisi gerçek Nord olduğunu söylerken diğeri şöyle cevap veriyor ''Hangi tanrıya tapıp tapmayacağımı elfler bana söyleyemez'' Ben bu aşırı Talosculuğun patlama sebebini Thalmor uşaklarının Skyrim topraklarında SS gibi gezmesine bağlıyorum.Varsayalım aynı şekilde Kyne Ana'ya veya Dibella'ya bu muamele olsaydı (Thalmor'un 8 İlahiye saygısızlık yapması imkansız olsa bile)Nordlar yine böyle tepki verirlerdi.

4:Ulfric?Peh...Bu kadar fazla hayranı olmasının sebebini Vladimir Kulich gibi başarılı bir seslendirmene,iyi bir çizime,senaryonun başlangıcına,Elder Scrolls'un seri olduğunu bilmeyenlere(Burada öyle birisi yok hiç bu dediğim kişiler oyunun ilk çıktığı zamanlarda çeşitli yerlerde görünen bir gruptu) ve bir o kadar General Tullius'un antipatik olmasına bağlıyorum.Kendisi tarihini iyi biliyor hatta Torygg'un babası Istlod'a bile saygılı,Skyrim'i Great War'da bir arada tutabildiği için fakat dediğin gibi örnek aldığı kişiler kadar zeki değil.Politik zekası bir yok kere.Falk ,Torygg ile arkadaş olduğunu ve Torygg'un onu dinlemek istediğini söylerken adam gelip ona shout atıp gidiyor aynı şekilde Balgruuf ile çocukluktan arkadaş High Hrothgar'da beraber eğitim almışlar fakat tarafsızlığını ilan etmiş adamın şehrini sürekli kışkırtıp zorla Lejyona ittiriyor adamı.Ulfric,Great War'da İmparator Titus Mede II'nin yerinde olsaydı ne olurdu söyleyeyim,eline bir orman baltası alıp Alinor'a doğru koşarken ash pile olurdu.Bana göre Ulfric doğrudan Skyrim'in kötülüğünü isteyecek bir adam değil ama hareketleriyle ona en çok zarar veren adamlardan bir tanesi bunda yancısı Galmar'ın payı büyük.

6:Buna bir yorum yapmak istemiyorum zaten ben sayfaya ilk yorumumu atmadan 136 sayfa yorum yapılmış,önceden de bir konu vardı,136 sayfa daha konuşsak bir şey çıkmaz.Hanedan konusuna gelince Mede Hanedanlığı gaspçıdan başka bir şey değil,Ocato'nun suikaste uğramasından sonra güç yoluyla konuyorlar tahta.Halbuki yeni bir Dragonborn gelene kadar Kadim Konsey'in yönetmesi gerekiyordu İmparatorluğu,Septim Hanedanlığının forumda Nordları seven arkadaşlar tarafından daima savunulmasının sebebi gaspçı olmamaları.

Ben senin eski iletilerini biliyorum hocam belki bakış açını bugün değiştirmiş olabilirsin ama ben hala o görüşü savunuyorum.İmparatorluğu ''Elf Sevenler Topluluğu'' Stormcloaksları ''Balıkçılar'' olarak tanımlamış,men ırklarının kurtulmak için Lorkhan'a tekrar değer vermesini söylemiştin.Bende pek farklısını söylemedim aslında oyunda benim desteklediğim bir taraf yok zaten ne saray ortamlarını ne de birisinin lejyoneri ya da sağ kolu olmayı seviyorum.Oyunun derinliklerinde bundan çok daha güzel şeyler var.

Titus Mede gaspçı mı ? Oysa kadim konsey ona destek veriyordu şimdi ise gaspçı oldu...

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 04:20
Folcred
(@folcred)
Üye
Gönderiler: 3972

Boş tahtı almak, üstelik yöneticinin devamı bile yokken :D... Ne derece bir gaspçılık bu, bence değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 08:09
Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey

Boş tahtı almak, üstelik yöneticinin devamı bile yokken :D... Ne derece bir gaspçılık bu, bence değil.

Boş değil aslında yeteneksiz bir imparator var, kadim konsey bile onu imparator olarak görmek istemiyor. Titus Mede ise konsey desteği ile 1000 kişi ile imperial city ye giriyor orada kendini imparator ilan ediyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 08:11
Shinrai
(@shinrai)
Üye
Gönderiler: 220

Adam Ulfrici savunucam diye ne saçmaladı gaspçı nedir 😀 Sanki Martini öldürüp aldı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 08:35
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye
Gönderiler: 35

Adam Ulfrici savunucam diye ne saçmaladı gaspçı nedir 😀 Sanki Martini öldürüp aldı.

Bu konuda yazdığım iki mesaja rağmen benim Ulfric'i savunduğumu düşünmek biraz fazla fanatizm.Dragonborn kanı olmaması ve Amulet of Kings'e sahip olmaması onu gaspçı yapar.Ha o almasaydı da Thules alıp onun soyu başa geçseydi ona da gaspçı derdim sıkıntı yok.Herkes arkasına 1000 kişi alıp darbe yapsın o zaman bir mantığı yok nasıl olsa.
Burada İmparatorluğu savunan arkadaşların hepsi Cyrodiil İmparatorluğunun köklerinin Alessia'ya kadar dayandığını biliyor.Peki nasıl Medeleri Remanlar veya Septimler ile bir tutup meşru görebiliyorlar onlardan dinlemek isterim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 09:43
aranumaril
(@aethel)
İmparator
Gönderiler: 5712

İmparatorluk destekçisi değilim, tarafsızım (Tarafsız olmam herkesi sevmem, herkese nötr olmam anlamına gelmiyor. Evet, bir tarafı tutmuyorum fakat nefret ettiğim taraflar da var) ama yine de cevap vermek istiyorum.

Medeler belki ejderkanı taşımıyor fakat Septimlerden de Pelagius I hariç hiçbiri Septim değil. Tiber'ın yeğeni Kintyra var bir de, ondan sonra kocasının soyu. Sadece ejderkanları var ve Tiber'ın yeğeninin soyundan geliyorlar diye meşru geçindiler bunca zaman. Gerçek soyadlarını bile sakladılar. Pelagius III (Ona sevgim, Sheogorath'dan geliyor) Uriel V, Potema (Ona sevgim de Daedra sempatizanlığımdan geliyor) ve Pelagius IV ile Uriel VII hariç hiçbirini sevmem. Çoğunun İmparatorluğa katkısı yok.

İmparatorluk, 5. Uriel'e kadar hiçbir gelişme gösterememiştir. Bu bu kadar açık ve nettir. Fakat Medeler, kötü hâldeki İmparatorluğu güçlendirmek için canla başla çalışmış kişiler. Çoğu Septim'den daha çok katkıları var İmparatorluğa.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 10:11
Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey

Bu konuda yazdığım iki mesaja rağmen benim Ulfric'i savunduğumu düşünmek biraz fazla fanatizm.Dragonborn kanı olmaması ve Amulet of Kings'e sahip olmaması onu gaspçı yapar.Ha o almasaydı da Thules alıp onun soyu başa geçseydi ona da gaspçı derdim sıkıntı yok.Herkes arkasına 1000 kişi alıp darbe yapsın o zaman bir mantığı yok nasıl olsa.
Burada İmparatorluğu savunan arkadaşların hepsi Cyrodiil İmparatorluğunun köklerinin Alessia'ya kadar dayandığını biliyor.Peki nasıl Medeleri Remanlar veya Septimler ile bir tutup meşru görebiliyorlar onlardan dinlemek isterim.

Gaspçı yapmaz o amulet of kings veya Dragonborn kanı onun krallığının imparatorluk olmasını sayar şuan ki olan imparatorluk değil Cyrodiil merkezli bir krallık. Ortada bir gasp yok! Ortada bir darbede yok Kadim Konsey onu destekliyordu oda İmperial City yi alıp kendini İmparator ilan ettirdi buna karşı olan kişide yok.

Mede ler İmparatorluğa Septim'lerden daha çok katkı vermişlerdir diğer Septimler imparatorluğu sömürürken Medeler çöküşünü engellemiştir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 10:19
Shinrai
(@shinrai)
Üye
Gönderiler: 220

Ona bakarsak imparatorlardan yarısından fazlası septim kanı taşımıyor. Belli bi kişiden sonra Kan Bozuluyor. bazı İmparatorların imparatorluğa katkıları yok. Ortada darbe falanda yok. Darbe olduğunu nereden çıkarıyorsun ? Krallığın Son Varisi ölmüş. Boştamı kalsın koskaca krallık başına biri geçmek zorundaydı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 10:22
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye

Gaspçı yapmaz o amulet of kings veya Dragonborn kanı onun krallığının imparatorluk olmasını sayar şuan ki olan imparatorluk değil Cyrodiil merkezli bir krallık. Ortada bir gasp yok!  Ortada bir darbede yok Kadim Konsey onu destekliyordu oda İmperial City yi alıp kendini İmparator ilan ettirdi buna karşı olan kişide yok.

Mede ler İmparatorluğa Septim'lerden daha çok katkı vermişlerdir diğer Septimler imparatorluğu sömürürken Medeler çöküşünü engellemiştir.

Yazdığına dolaylı olarak katılırım.İmparatorluk Amulet of Kings'in yok olmasıyla de facto olarak yıkıldı,de jure olarak duruyor,eski simgelerini filan kullanıyorlar.İkinci söylediğine pek sempatiyle baktığım söylenemez ama Septim Hanedanının da savunucusu değilim fakat Medelerin gözle görünür bir başarısını olduğunu söyleyemem otorite boşluğunu dolduruyorlar sadece.Mede Soyuna bir bakalım:
http://en.uesp.net/wiki/Lore:Mede_Dynasty
Zaten çoğunun adı sanı bilinmiyor,bilinenler Titus Mede I imparatorluğu ele geçirmiş,Attrebus Mede hakkında fazla bilgi yok,diğer iki imparator hakkında hiç bilgi yok,Titus Mede II Great War'da elinden geleni yapmasına rağmen yenilmiş birisi.Şimdi bu hanedanın Septimlerden daha başarılı olmasını sağlayan şey nedir ki?Septimleri de zaten ancak @Diist Kiin kadar ya severim ya sevmem ancak onlarda başarılı olarak sayacağımız birkaç İmparator var.Hem Septimler bir era boyunca Tamriel'e hüküm sürmş bir hanedan içlerinden çürük çıkması gayet normal.
Yanlış anlamayın ben Mede II'yi de Vittoria'yı da severim,Dark Brotherhood'u yok ederim her oyunda Penitus ajanlarıyla beraber.
Yorumun için teşekkür ederim sen hatırladığım kadarıyla önceden Stormcloak destekçisi biriydin sonra İmparatorluk yanlısı oldun görüşlerin değerlidir o yüzden ikisinin de sentezini yapmışsındır.

Ona bakarsak imparatorlardan yarısından fazlası septim kanı taşımıyor. Belli bi kişiden sonra Kan Bozuluyor.  bazı İmparatorların imparatorluğa katkıları yok. Ortada darbe falanda yok. Darbe olduğunu nereden çıkarıyorsun ? Krallığın Son Varisi ölmüş. Boştamı kalsın koskaca krallık başına biri geçmek zorundaydı.

Medeler darbe yaptı demedim gücünü ele alan herkes darbeyle tahta geçebilir çünkü Amulet of Kings veya Dragonborn olma özelliği gibi meşruiyet sağlayan şeyler yok bunu demeye çalıştım.Kadim Konseyin Ocato'nun yaptığı gibi yeni bir Dragonborn gelene kadar yönetimi elinde bulundurması gerekiyordu bana göre ki Thalmor'un Ocato'ya yaptığı suikast onun değerli bir insan olduğunu gösterir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 11:15
Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey

Yazdığına dolaylı olarak katılırım.İmparatorluk Amulet of Kings'in yok olmasıyla de facto olarak yıkıldı,de jure olarak duruyor,eski simgelerini filan kullanıyorlar.İkinci söylediğine pek sempatiyle baktığım söylenemez ama Septim Hanedanının da savunucusu değilim fakat Medelerin gözle görünür bir başarısını olduğunu söyleyemem otorite boşluğunu dolduruyorlar sadece.Mede Soyuna bir bakalım:
http://en.uesp.net/wiki/Lore:Mede_Dynasty
Zaten çoğunun adı sanı bilinmiyor,bilinenler Titus Mede I imparatorluğu ele geçirmiş,Attrebus Mede hakkında fazla bilgi yok,diğer iki imparator hakkında hiç bilgi yok,Titus Mede II Great War'da elinden geleni yapmasına rağmen yenilmiş birisi.Şimdi bu hanedanın Septimlerden daha başarılı olmasını sağlayan şey nedir ki?Septimleri de zaten ancak @Diist Kiin kadar ya severim ya sevmem ancak onlarda başarılı olarak sayacağımız birkaç İmparator var.Hem Septimler bir era boyunca Tamriel'e hüküm sürmş bir hanedan içlerinden çürük çıkması gayet normal.
Yanlış anlamayın ben Mede II'yi de Vittoria'yı da severim,Dark Brotherhood'u yok ederim her oyunda Penitus ajanlarıyla beraber.
Yorumun için teşekkür ederim sen hatırladığım kadarıyla önceden Stormcloak destekçisi biriydin sonra İmparatorluk yanlısı oldun görüşlerin değerlidir o yüzden ikisinin de sentezini yapmışsındır.

Medeler darbe yaptı demedim gücünü ele alan herkes darbeyle tahta geçebilir çünkü Amulet of Kings veya Dragonborn olma özelliği gibi meşruiyet sağlayan şeyler yok bunu demeye çalıştım.Kadim Konseyin Ocato'nun yaptığı gibi yeni bir Dragonborn gelene kadar yönetimi elinde bulundurması gerekiyordu bana göre ki Thalmor'un Ocato'ya yaptığı suikast onun değerli bir insan olduğunu gösterir.

Her dragonborn tahtın meşru hak sahibi değildir İmparatorluk babadan oğula geçer o soy bittiğinde ise savaşıp kazananın elinde olur ama bu gasp değildir. Hala anlayamadın galiba bu olayı ortada meşru bir varis yok herkes kendi hakkı olduğunu düşünüyor Titus Mede ise kadim konseyin desteği ile alıyor zaten buna Stormcrown İnterregnum zamanı deniyor ortada bir otorite yani taht boşluğu var savaşla taht boşluğunu doldurmak gasp değildir.
Septimlere gelirsek sen hiç Tiber Septim dışında bir Septim'in bir iş başarabildiğini gördün mü ? Tiber Septim bile Numidium ve wulfharth'ı kullanarak tüm tamrieli ele geçirdi tamamiyle kendi hakkıyla değil. Numidium'u bir çocuğa versen oda fetheder. Medelere gelirsek sen hiç İnfernal City'yi duydun mu ? En iyisi onu okuman bir fikir sahibi olursun Medeler hakkında.

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Attrebus_Mede

Sadece bunu bile okuman yeterli Medelerin neler yaptığını anlamak için.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 11:36
Master Necromancer
(@master-necromancer)
Üye

Her dragonborn tahtın meşru hak sahibi değildir İmparatorluk babadan oğula geçer o soy bittiğinde ise savaşıp kazananın elinde olur ama bu gasp değildir. Hala anlayamadın galiba bu olayı ortada meşru bir varis yok herkes kendi hakkı olduğunu düşünüyor Titus Mede ise kadim konseyin desteği ile alıyor zaten buna Stormcrown İnterregnum zamanı deniyor ortada bir otorite yani taht boşluğu var savaşla taht boşluğunu doldurmak gasp değildir.
Septimlere gelirsek sen hiç Tiber Septim dışında bir Septim'in bir iş başarabildiğini gördün mü ? Tiber Septim bile Numidium ve wulfharth'ı kullanarak tüm tamrieli ele geçirdi tamamiyle kendi hakkıyla değil. Numidium'u bir çocuğa versen oda fetheder. Medelere gelirsek sen hiç İnfernal City'yi duydun mu ? En iyisi onu okuman bir fikir sahibi olursun Medeler hakkında.

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Attrebus_Mede

Sadece bunu bile okuman yeterli Medelerin neler yaptığını anlamak için.

İnfernal City'yi ve Lord of Souls'u okumasam da içeriğini bilirim,Goldbrand olayını da biliyorum yine de tüm bunlar Medelerin İmparatorluğun çöküşünü engellediği tezine inanmamı sağlamıyor,bu olayların hiçbiri Thalmor'un yükselişini durduramadı ve Thalmor'un gücü yükselmeye devam edecek. Her Dragonborn Tamriel İmparatoru olmasa bile Alessia düzeni Dragonborn'lara ve Amulet of Kings'e dayanır sende bunu anlamıyorsun.
Konu yine boş yapmaya başladı en başta bir Imperial destekçisine 5 Stormcloak düşerken şimdi herkes bir Stormcloak destekçisi arıyor propaganda yapmak için.Ben ikisini de tercih etmiyorum bu şartlar altında tarafsızım.Nordların kurtuluşunun da Shor'a tekrar bağlanmalarında görüyorum. İç savaş hakkında görüşüm de şudur:
#2,050
Konuya tekrar yorum yapmayacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 12:03
Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey

İnfernal City'yi ve Lord of Souls'u okumasam da içeriğini bilirim,Goldbrand olayını da biliyorum yine de tüm bunlar Medelerin İmparatorluğun çöküşünü engellediği tezine inanmamı sağlamıyor,bu olayların hiçbiri Thalmor'un yükselişini durduramadı ve Thalmor'un gücü yükselmeye devam edecek. Her Dragonborn Tamriel İmparatoru olmasa bile Alessia düzeni Dragonborn'lara ve Amulet of Kings'e dayanır sende bunu anlamıyorsun.
Konu yine boş yapmaya başladı en başta bir Imperial destekçisine 5 Stormcloak düşerken şimdi herkes bir Stormcloak destekçisi arıyor propaganda yapmak için.Ben ikisini de tercih etmiyorum bu şartlar altında tarafsızım.Nordların kurtuluşunun da Shor'a tekrar bağlanmalarında görüyorum. İç savaş hakkında görüşüm de şudur:
#2,050
Konuya tekrar yorum yapmayacağım.

Hala anlamıyorsun. Alessia kraliçe olduğunda ejderdoğan değildi sonradan ejderdoğan oluyor anlaşıldı mı ? Ve onun soyu bile hükümdardan oğula geçiyor. Medeler imparatorluğa geçtiğinde zaten Thalmor yükselişteydi ve İmparatorluk çöküşteydi onlar dengeyi sağladı ama zaten çökmüş bir devlet ile yeni yükselişe geçmiş bir devlet karşı karşıya gelince kimin kazanacağını herkes biliyordur Mede ler Septim'lerden iyi yönetti ama onlarda çöküşü durduramadı sadece geciktirdiler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24 Haziran 2017 12:07
Genç Kurt
(@genc-kurt)
Üye
Gönderiler: 111

Elf sömürgesi olmaktan bıkmadınız mı? Tek geçek yüce kral, Ulfric Stormcloack'tur.

Medeler Septim'lerden iyi yönetti  ama onlarda çöküşü durduramadı sadece geciktirdiler.

.d .d .d

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Temmuz 2017 16:57
Blue
 Blue
(@bluestorm02)
Kadim Konsey

Elf sömürgesi olmaktan bıkmadınız mı? Tek geçek yüce kral, Ulfric Stormcloack'tur.

.d .d .d

Septim İmparatorluğu, Tiber Septim'den sonra hep duraksamada kaldı hiç bir zaman Tiber Septim dönemi kadar güçlü olmadı oblivion krizinde ise düşüşe geçti Martin ise orduların hepsini harcayarak bu süreci daha fazla hızlandırdı. Titus Mede ise tahtı alarak iyi bir şekilde yönetti halkın hiç şikayeti yada kötü tutumu yok Titus Mede'ye karşı

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2017 02:40
Drake
(@draggur22)
Üye
Gönderiler: 1683

Septim İmparatorluğu, Tiber Septim'den sonra hep duraksamada kaldı hiç bir zaman Tiber Septim dönemi kadar güçlü olmadı oblivion krizinde ise düşüşe geçti Martin ise orduların hepsini harcayarak bu süreci daha fazla hızlandırdı. Titus Mede ise tahtı alarak iyi bir şekilde yönetti halkın hiç şikayeti yada kötü tutumu yok Titus Mede'ye karşı

Haksızlık yapıyorsun. Septimleri bu kadar kötüleme. Titus mede ler yararlı işler yapmış olabilirler ama hiçbiri örnek kötülediğin martin gibi mehrunes dagon la savaşmadı. 170 de ki savaşları saymazsak mede lerin tarihte düzgün bir izleri yok. Cyrodiil de kıyamet koparken mede babasının planları arasında bile yoktu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Temmuz 2017 02:47
Sayfa 140 / 160 Önceki Sonraki

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol