Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] Skyrim İç Savaşı

Sayfa 159 / 161

(@genc-kurt)
Üye

Skyrim Belong The Nords.

Bu savaşı Fırtınapelerinlerin kazanacağını biliyorum. Çünkü Ysgramor'un bilindik bir sözü vardır: "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez."

Medelerin İmparatorluğa aykırı olduğunu ve Kuzeylilerin tekrar hakimiyeti ele geçirmesi gerektiğini biliyorum. Çünkü Tiber Septim'in bilindik bir sözü vardır: "Ey Nord; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir. Titre ve kendine dön!"

İmparatorluğun bu savaşta yenilmeye mahkum olduğunu biliyorum. Çünkü Ulfric Stormcloack'ın bilindik bir sözü vardır: "Karşımızda kapısı sağlam, gövdesi çürük bir bina var. Biz yalnızca kapıyı tekmeleyeceğiz ve bina kendiliğinden çökecek."

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Eylül 2018 15:09
(@hero-of-kvatch)
Üye

@Ertuska  

Bir Lore Okuyan Sözü Derki:

Nordlar Talosa Değil Ysmir Wulfharth'a Tapar

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Eylül 2018 15:13
GoktugKoselı beğendi
 Joe
(@joe)
Üye

Ulfric'in aptalca bir bölünmeye yol açtığı bence doğru yani asıl düşmanın Thalmor olduğunu düşünürsek. Lakin şunuda unutmamak gerekir, İmparatorlukta Thalmor konusunda tamamen masum değil hatta bunun bir örneği olarak Skyrim'deki bir şehrin kalesinde(hangi şehir olduğunu hatırlamıyorum) kralın yardımcısı yatak odasında Thalmor Askeriyle birlikte kalıyor, kilidi açıp odaya girdiğinizde kralın yardımcısı uyuyor Thalmor askerleride yatağın karşısındaki masada oturuyorlar. Madem sen bu adamları iyi niyetli görmüyorsun(sözüm imparatorluğa) o zaman niye aynı odada rahat rahat uyuyorsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Eylül 2018 20:03
(@ertuska)
Üye

@Ertuska  

Bir Lore Okuyan Sözü Derki:

Nordlar Talosa Değil Ysmir Wulfharth'a Tapar

İnanmak istemiyorum. Biri bana bunun yanlış olduğunu söylesin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Eylül 2018 03:51
(@matrakci)
Üye

Bir Ejderdoğan olarak (Kuzeyli olsa bile) taraf seçmeli mi sizce?

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ekim 2018 13:00
(@skyrim-dilencisi)
Üye

Bir Ejderdoğan olarak (Kuzeyli olsa bile) taraf seçmeli mi sizce?

Böyle bir özellik ile kutsanmışsa, karşılığında kutsayan ilâhın ona çizdiği yol üzerinde yürümeli, adalet terazisini tutan el olmalı.

Özelliğini kendi çıkarları için kullanan veya milletini yüceltmek için kullanan ejderdoğanlar mutlaka hezimete uğramıştır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Ekim 2018 13:17
(@hjalti)
Üye

Böyle bir özellik ile kutsanmışsa, karşılığında kutsayan ilâhın ona çizdiği yol üzerinde yürümeli, adalet terazisini tutan el olmalı.

Özelliğini kendi çıkarları için kullanan veya milletini yüceltmek için kullanan ejderdoğanlar mutlaka hezimete uğramıştır.

Gücü veren Akatosh da ejderdoğanı kendi çıkarları için kullanıyor.Ejderdoğanın görevi Alduin'i yenmek, ondan sonra ne yapacağı konusunda kimseye bağlı değil.İsterse Aldmeri Dominiona katılır, şuan nida bilmeyen kuzeylilere karşı nida kullanır. 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ekim 2018 11:22
(@uskuf)
Üye

Bence iç savaşta illa bi taraf seçmek gerekirse jarl Balgruuf'un önderliğinde krallığın tekrar kurulması daha iyi olabilirdi. @Sinusitis  dostumla en çok arzuladığımız şey falandır bu  😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ekim 2018 16:11
(@hero-of-kvatch)
Üye

Allah rızası için şu konu artık kapansın @mertusta @Vatansever .Baydı!

CevapAlıntı
Gönderildi : 5 Ekim 2018 16:16
(@folcred)
Üye

Siz sıkıldınız diye bir zamanlar forumu yaşanır kılan bu konuyu kapatmak hiç doğru değil. Ben burada bir çok arkadaş kazandım, görüşünüze katılmıyorum.

Mevkibeyi Balgruuf bildiğiniz üzere Tek Göz Olaf'ın soyundan geliyor. Kendisi kral olabilirdi tabii ki fakat İmparatorluk'tan yana bir tutum sergiledi, bunu da biliyorsunuz. Ve oyunda da gördüğümüz üzere... Elisif... yönetmeye devam ediyor. Bu yüzden fazla bir şey beklemeyiniz.

Fırtınapelerinlere esenlikler! Gelecekte her şeye ihtiyaçları olacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ekim 2018 08:12
(@uskuf)
Üye

Siz sıkıldınız diye bir zamanlar forumu yaşanır kılan bu konuyu kapatmak hiç doğru değil. Ben burada bir çok arkadaş kazandım, görüşünüze katılmıyorum.

Mevkibeyi Balgruuf bildiğiniz üzere Tek Göz Olaf'ın soyundan geliyor. Kendisi kral olabilirdi tabii ki fakat İmparatorluk'tan yana bir tutum sergiledi, bunu da biliyorsunuz. Ve oyunda da gördüğümüz üzere... Elisif... yönetmeye devam ediyor. Bu yüzden fazla bir şey beklemeyiniz.

Fırtınapelerinlere esenlikler! Gelecekte her şeye ihtiyaçları olacak.

Haklısın en azından bu konuyla forumda muhabbet dönüyor. 

Balgruuf konusuna gelince, Stormcloak kuşatmasından dolayı taraf tutmak zorunda kaldığı açıkça ortada. Yani adama farklı bir seçenek bırakmadılar gibi birşey, o konuda sana katılamayacağım. Balgruuf skyrimin en ılımlı liderlerinden birisi o yüzden alternatif olablir diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ekim 2018 13:09
(@hero-of-kvatch)
Üye

Siz sıkıldınız diye bir zamanlar forumu yaşanır kılan bu konuyu kapatmak hiç doğru değil.

Haklısın bencilce davrandım,özür dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ekim 2018 14:12
(@goktugkoseli)
Üye

Madanach'ı hapisten kaçırdıktan sonra 3. bir yeminliler tarafı olaması daha muhtemel olamaz mı ?

Lejyon ve Fırtınapelerinlilere göre güçsüzler ama dwemer teknolojileri ile masaya vurabilirler. Üstüne üstlük Markath diğer şehirlerden daha sağlam.

3. Taraf çıkarsa iç savaş kuzeylilerin aleyhine sonuçlanır bana göre.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ekim 2018 16:03
(@hjalti)
Üye

Madanach'ı hapisten kaçırdıktan sonra 3. bir yeminliler tarafı olaması daha muhtemel olamaz mı ?

Lejyon ve Fırtınapelerinlilere göre güçsüzler ama dwemer teknolojileri ile masaya vurabilirler. Üstüne üstlük Markath diğer şehirlerden daha sağlam.

3. Taraf çıkarsa iç savaş kuzeylilerin aleyhine sonuçlanır bana göre.

Ulfric, Yeminlileri sadece milis kuvvetlerini kullanarak Markarth dan atıyordu.Dağda çapulculuk yapan barbarların düzenli birliklere karşı pek şansı yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ekim 2018 17:31
(@folcred)
Üye

Onların Dwemerlerin araçlarını kullanmayı bildiklerini düşünmüyorum. Dwemerlerin yalnızca kendilerinin kullanabileceği araçları ürettiklerini sanıyorum. Şunu da söylemem gerekiyor ki Kuzeylilerin değil İmparatorluğun aksine gelişir olaylar. Markarth'ı Igmund yönetiyor, biliyorsunuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 6 Ekim 2018 18:29
Sayfa 159 / 161