Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] Skyrim İç Savaşı

Sayfa 160 / 161
 
(@skyrim-dilencisi)
Üye

6. Oyun da büyük ihtimalle thalmor'ların el altından yeminlilere yardım ederek bağımsız kalacaklarını öğrenme ihtimalimiz var, imparatorluk bile olaya hakim olmak için ajan gönderiyor, thalmor'lar uyur mu hiç ?

Markath'ta bulunan thalmor varlığı dikkatinizi %100 çekmiştir, normal de bunlar her halta burunlarını sokarlar ancak şehir o kadar karışık durumdayken şehir de en sakin ve olaylara uzak olan da bizzat thalmor.

Enteresan olaylar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 7 Ekim 2018 08:12
(@genc-kurt)
Üye

Ya elçiliği geçtim adamların Solitude'de Thalmor Karargahı var. İmparatorluk sancağı asılı olan her yer uzun kulaklıların postallarıyla kirleniyor. Sonra da stormloack thalmor ajanı falan filan he kesin öyledir.

Biz Skyrim'e kardeşlik türküleriyle gelmedik. Atmoralı sancağımız, kan damlayan kılıçlarımızla geldik!

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Ocak 2019 17:20
(@luckhoney)
Üye

Skyrim 'in geleceği zerre umrumda değildi kendimi geliştirmek için Kışhisar Kolejinde büyücü oldum.Sağolsun Hırsızlar Loncası'da beni epey zengin etti ve susuzluğumu Karanlık Kardeşlik'le bitirdim hatta İmparator 2.Titus'u öldürüdm ve aklıma dank etti Skyrim'i bu yobaz Fırtınapelerinlilerden kurtarılması gerektiğini anladım çünkü hepsi çok aksi ve asabi.Kahrolsun terörist kılıklı asilere yaşasın İmparatorluk!   ? 

 
CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Şubat 2019 16:09
 Namo
(@namo)
Üye
Gönderen: Genç Kurt

Skyrim Belong The Nords.

Bu savaşı Fırtınapelerinlerin kazanacağını biliyorum. Çünkü Ysgramor'un bilindik bir sözü vardır: "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez."

Medelerin İmparatorluğa aykırı olduğunu ve Kuzeylilerin tekrar hakimiyeti ele geçirmesi gerektiğini biliyorum. Çünkü Tiber Septim'in bilindik bir sözü vardır: "Ey Nord; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir. Titre ve kendine dön!"

İmparatorluğun bu savaşta yenilmeye mahkum olduğunu biliyorum. Çünkü Ulfric Stormcloack'ın bilindik bir sözü vardır: "Karşımızda kapısı sağlam, gövdesi çürük bir bina var. Biz yalnızca kapıyı tekmeleyeceğiz ve bina kendiliğinden çökecek."

Skyrim Kuzeylilere ait falan değildir Kuzeyliler büyük bir katliam yaparak Kar elflerinden Skyrim'i almıştır. Morrowind'dan göç eden Dark elflere bile ırkçılık yapan biri Kral falan olamaz.Ve İmparatorluk  bu durumdayken çok iyi bir anlaşma yaptı Ulfric olsa batırırdı.Savaşta onca askeri yardımı yapan Nordlar şimdi neden İmparatorluğa yüzünü çevirdi ama hala içlerinde sadık olanlar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21 Şubat 2019 23:08
(@goktugkoseli)
Üye

Büyük resim falan hikaye. Sizin ülkeniz işgal edilse resmin boyutunu mu düşünürsünüz? Bu yüzden kuzeyli isyanı haklı bir isyandır. 

 Fakat gel gelelim ki Ulfric, Skyrim'in High King'i değildir.  Kuzeyli duellosunda; büyü, iksir, nida vs. kullanılmaz. Basit bir şekilde kılıç kalkan kullanılır. Ulfric'in nida atıp Torygg'i öldürmesi kral cinayetidir.

Aynı zamanda tarafsızlığını ilan eden, bahçesinde Talos rahibinin özgürce bağırdığı Akçayı kuşatması; kendisinin dedikleriyle bire bir çatışmakta ve onun güç hırsını açıkça ortaya koymaktadır. Bu güç hırsı yüzünden gerçek kuzeyli Balgruuf her şeyinin , bir çok kuzeyli kendi kardeşlerini öldürmeye çalışırken hayatlarını kaybetmiştir.

 

Bu ileti 3 sene önce 2 defa tarafından GoktugKoselı tarihinde düzenlendi
Bu ileti 2 sene önce tarafından GoktugKoselı tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Nisan 2019 01:17
(@genc-kurt)
Üye
Gönderen: @matrakci

Bir Ejderdoğan olarak (Kuzeyli olsa bile) taraf seçmeli mi sizce?

Ejderdoğan olup olmamasına bakmaksızın her gerçek Kuzeyli Stormcloack davasına tüm varlığıyla hizmet etmelidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Haziran 2020 19:21
(@hero-of-kvatch)
Üye

Yıl olmuş 2020 hala Skyrim iç savaşını tartışan mı var? 😉

CevapAlıntı
Gönderildi : 9 Temmuz 2020 09:17
(@leonidas)
Üye

@genc-kurt 

Ulfric'in tek istediği kral olmak Talos falan hiç umurunda bile değil Kuzeyli de olsan ırkçı stormcloak tarafında durmak pek doğru gelmiyor bana 😀 , ayrıca Stormcloak iç savaşı kazansa bile ileride Thalmora karşı şansı yok

Bu ileti 2 sene önce tarafından Leonidas tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Ağustos 2020 10:42
(@sonofmagnus)
Üye

İmparatorluk mu Fırtınapelerinleri mi seçmeliyim? Hangisi doğru ve mantıklı?

İmparatorluk gücünü tekrar kazanabilmek için Thalmor ile olan savaşa Thalmor şartları altında Talos'a tapmayı yasaklayarak son verdi. Skyrim'in güçlü kuzeylilerini arkalarına alıp Thalmor'a karşı bir ayaklanma başlatıcaklardı. Ama ne yazık ki çomar Ulfric hem töresine ihanet ediyor hem high king'i törelerini hiç'e sayarak katlediyor hem de isyan başlatıyor.

Ulfric'in isyan başlatmasının Talos ile alakası bile yok sadece çıkarcı bir barbar.

ama yaptığın rp ye göre değişebilir eğer kuzeyli olarak oynayacaksan "vatan millet" adı altında Ulfric'in sözde davasını destekleyerek çomar rpsi yapabilirsin ki bu eğer ilk oynayışın ise tavsiye ederim.

 yada politik anlamdan yanıltmayan oyun için de sadece kitapları, okusan farklı şehirlerdeki savaş, ulfric vesaire konulardan bahseden npcleri tanısan benim ilk yazdığım yorumumdan da yola çıkarak neden imparatorluk olduğunu çok az bir kısmını anlayabilirsin.

 

şuan mesela imparatorluk thalmor ile olucak son ve en büyük savaşta TEKRARDAN müttefik topladıklarına ve yeni ittifaklıklar kazandıklarına eminim.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ağustos 2020 19:17
(@aethel)
Üye

Dünya biter bu konu bitmez. Suriye iç savaşı bu kadar konuşulmadı. xd

CevapAlıntı
Gönderildi : 12 Ağustos 2020 05:05
GrandeTurco beğendi
(@alperenkaya)
Üye

Ben Kuzeylim! İmparatorluğu Skyrimde istemiyorum. İmparatorluk Aldmeri kuklasıdır. İmparatorluk Ak Altın Anlaşmasından sonra benim için bitmiştir. İmparatorluğu Skyrimden kovduktan sonra sıra elflere de gelecek. Skyrim Kuzeylilerindir!!!!!! 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Ağustos 2020 04:02
(@alperenkaya)
Üye

Ayrıca oyunun başında bizi kütüğe kim yolladı unutmayalım 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14 Ağustos 2020 04:03
(@seli-lusha)
Üye

Hammerfell'da Thalmor'a karşı direniş hala devam etmekte. Redguardlar yapabiliyorsa Nordlar da yapar, ee tabi bir de Dragonborn'u taraflarında sayarsak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Ağustos 2020 18:28
(@aethel)
Üye
Gönderen: @seli-lusha

Hammerfell'da Thalmor'a karşı direniş hala devam etmekte. Redguardlar yapabiliyorsa Nordlar da yapar, ee tabi bir de Dragonborn'u taraflarında sayarsak.

Aslında Kızılmuhafızların direnişi bitti. Büyük Savaş'tan sonra biraz daha direniyorlar ve orada da Aldmeri güçleri de zayıflamış hâldeydi. En son antlaşmayla Aldmeri ayrılıyor bölgeden. Şuan bir savaş durumu yok kıta çapında. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Ağustos 2020 00:49
(@alperenkaya)
Üye
Gönderen: @seli-lusha

Hammerfell'da Thalmor'a karşı direniş hala devam etmekte. Redguardlar yapabiliyorsa Nordlar da yapar, ee tabi bir de Dragonborn'u taraflarında sayarsak.

Bence Ejderdoğan varsa barış var neden Talos gibi Fırtınapelerinlerle kıtayı tek güç yapmayalım ki 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Ağustos 2020 23:35
Sayfa 160 / 161