Skyrimdeki soru işaretleri yeni oyunda sizce son bulacak mı ?  

 
(@ustaguild)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Oyunla ilgili kafamda bazı soru işaretleri kaldı cevaplarını merak ediyorum doğrusu bu oyun evreninde bilgili olan arkadaşlardan fikirlerini almak istiyorum. Skyrimi oynayan herkes bilir ki aslında oyun bir çok konuyu da cevapsız bırakıyor yada seçim sanşı verip her iki olasaılığı da bize gösteriyor. Mesela Alduin öldüğünde ruhunu emmiyoruz bilakis yok oluyor gerçi ufak araştırmalarım sonuçunda Alduin'in tanrı olduğu ve tekrar geri geleceği belirtilmiş ancak son dragonborn biz olduğumuz için burası da bir soru işareti gibi. Bir diğeri ise İmperial ile Stormcloack arasındaki iç savaş kimin kazandığını hiç bir kaynak belirtmiyor. Bunun dışında son Dragonbornun kaderi nasıl şekillendiği de bir soru işareti. Yine bir diğeri de Paarthurnax gerçekte ölüyor mu yoksa öldürülmüyor mu buda sanırım belirsiz. Aslında oyun ufak ip uçlarını veriyor ancak genel olarak sormak istediğim esas soru serinin önceki oyununu oynayan arkadaşlar daha iyi bilecektir. Daha önceki oyunlarda oynamadığım için bilgim yok açıkçası. Yeni çıkacak Elder Scrolls oyunlarında bu soruların cevaplarını bulabilecek miyiz ? Eski oyunlarda bu şekilde bir anlatım içerip daha sonra bunları açıklıyorlar mı ? Son olarak sizce yeni oyun hangi harita geçecek ve bu haritalarda Skyrim olan karakterlerle karşılaşma olasılığımız nedir ? Mesela ejderhalarla v.b şimdiden hepinize teşekkür ederim. Herkes iyi oyunlar.

Alıntı
Gönderildi : 20 Mart 2019 22:01
(@mertusta)
İmparator

Alduin tanrı değil, sadece ilk ejderha, güçlü bir abimiz kendisi. Geri gelmesi de şöyle, onun yazgısında kıyameti getirmek var. Adına o yüzden Dünya-Yiyen deniyor. Son ejderdoğan bu kıyameti sadece başka bir zamana ertelemiş oldu. İç savaş ve paarthurnax seçimleri oyuncuya bağlı olduğundan Skyrim'de bir şey söylenmemesi normal. Sonraki oyunda muhtemelen neler olduğuna dair bilgi verilir. Mesela Oblivion'da, bir önceki oyunun karakteri Nerevarine'nin Akavir'e gittiğini söylüyordu npc ler. Skyrim'de gördüğümüz Sheogorath da aslında Oblivion oyunundaki karakterimiz. Altıncı oyunda ejderdoğana ne olacağına dair bir iki laf geçer diye tahmin ediyorum.

Sıradaki oyunda benim gönlüm Ulu Kaya'dan yana. Kontluklar ve minik krallıklar halinde orası, tipik feodal dönem havası var. Ama o ortamı iyi yansıtabilirler mi emin değilim. Elder Scrolls oyunlarındaki şehirler genelde minimal ve daha çok köy havası veriyor. Çok sayıda büyük şehrin olduğu ulu kaya'yı nasıl yaparlar bilemiyorum. Balyozyurt olma ihtimali de var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20 Mart 2019 22:15