Blood on the Ice görevi nasıl başlatılır?  

 
(@skyrim-peyniri)
Üye

Oyunun ve DLC paketlerinin tüm ana ve yan (DB, Hırsızlar Loncası vs...) görevlerini bitirdim ve 44. seviyeyim. İç savaş görevlerinde de Ulfric'e destek oldum... Tüm bunlar sonunda Miğferyeli'nden ev almaya kalktığımda Jorleif bana bir şekilde engel oluyor. Biraz araştırdım ve sorunun Blood on the Ice isimli görevden kaynaklandığını öğrendim.

Şimdi bendeki asıl sorun şu; bunca süredir defalarca Miğferyeli'ne gidip gelmeme, şehirdeki tüm NPC'ler ile defalarca konuşmama, mezarlığın orada kamp kurmama rağmen, bu mevzu bahis görevi bir türlü başlatamıyorum. 

Blood on the Ice görevinin başlaması için ne yapmam gerekli, yardımcı olabilir misiniz?

Alıntı
Gönderildi : 26 Haziran 2019 01:08
(@darkdeep)
Üye

Burada nasıl başlatılacağı yazıyor: https://en.uesp.net/wiki/Skyrim:Blood_on_the_Ice#How_to_Start_the_Quest

Akşam saat 7 ile sabah 7 arasında şehre girmeyi dene.

Eğer gene olmuyorsa muhtemelen görev bug'a girmiştir, buraya göz atabilirsin: https://en.uesp.net/wiki/Skyrim:Blood_on_the_Ice#Initiating_the_Quest

İç savaş görevini bitirdikten sonra bu görevi yapmaya çalışmak hataya neden olabiliyormuş. Hjerim denen eve girerek de görev başlatılabiliyormuş sanırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Haziran 2019 12:15
(@skyrim-peyniri)
Üye

Yönlendirmeniz eşliğinde sıkıntıyı tespit edip çözdüm ve görevi başlatabildim. Teşekkür ederim.

Aynı derdi yaşayanlar olursa diye çözümü aktarayım;

Tanıtım
Sıkıntının ana kaynağı Dark Brotherhood görevlerinden birisi. O görevde Nilsine adında bir kıza suikast yapmamız isteniyor ki "Buzdaki Kan" görevi için kilit noktalardan birisi bu Nilsine karakteri. Onun bir süre daha yaşaması gerekiyor. Eğer benim gibi bodoslama bir biçimde DB görevini bitirmeye kalkıp Nisline'i öldürdüyseniz konsolla haşır neşir olmanız gerekecek. Sırası ile şu kodları giriyoruz konsola;

prid 0001B12A

enable

moveto player

resurrect

resetAI

Bu kodlar Nilsine için geçerliydi, Nilsine'i öldürdüyseniz bir süre sonra annesi intihar ediyor (Buzdaki Kan'ın ilerleyişi için o da gerekli). Onun için de BaseID kodunu değiştirip aynı sıra ile kodları giriyoruz.

prid 0001B12C

enable

moveto player

resurrect

resetAI

Her iki karakteri de tekrar dirilttikten sonra, sağda solda dolaşıp muhafızlar ile konuşarak görevi başlatabilirsiniz. Gerçi ben bunu da yine konsoldan setstage MS11 10 kodu ile başlatmak zorunda kaldım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Haziran 2019 00:33