Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

lost for ages görevi sorunu

 
(@adnan-mersedes)
Üye

'aetherium savaşları' adlı kitabı okudum ama görev başlamıyor. Direkt dwemer harabesine gittim (adını hatırlamıyorum). Ama görev yinede başlamadı. Bir kaç komut demedim ama olmadı. Sizce ne yapabilirim?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15 Ekim 2016 08:07
(@hakanergul)
Üye

Lost to the Ages is a quest available in The Elder Scrolls V: Dawnguard. The quest details the investigation of a lost ancient Dwemer secret and the search for four pieces of solid Aetherium.
The quest can be started by locating and reading a copy of the book The Aetherium Wars. The quest can also be started by entering Arkngthamz and talking to Katria, skipping directly to the second part of the quest.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2016 08:19
(@adnan-mersedes)
Üye

Görev başlamıyor ki. Katria ile konuştum, "günlüğümü al" gibisinden laflar etti. Gittim cesedine baktım günlük yok. Kod ile ekledim, okudum yinede görev başlamadı.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15 Ekim 2016 08:26
 CmmS
(@cmms)
Üye

Bulduğum yerlerde Unoffical skyrim Patch'i kurunca sorunun ortadan kalktığı yazıyor, bunu dene bir. Bunun dışında görevin başlamamasına sebep olan bugu, kitabı okumadan önce Deep Folk Crossing yada Mzulft'a girmenin tetiklediği yazıyor. Yakın bir zamanda buralara uğradıysan oralara uğramadan önceki bir zamandaki kayda gidip kitabı okumayı deneyebilirsin. Onun dışında, başka bir yerde oyunda 30 gün boyunca dinlenmeyi deneyebilirsin.
Bir de komut ile görevi almayı deneyebilirsin:
setstage DLC1LD 100
resetquest DLC1LD
Kodları ben yazdım, başka yerden almadım. O yüzden çalışmayabilir. Ayrıca kodlar oyunda daha çok buga sebep olabiliyor. (Bende daha hiç soruna yol açmadılar gerçi.)  O yüzden kodları kullanmadan önce oyununu kaydet.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2016 09:55
(@adnan-mersedes)
Üye

Kod çalışmadı. Eski kayıtlarda çok geriye gittiğimde görevi alabiliyorum (10. Seviye falan) yani anlamsız oluyor. Unofficial patch kayıtlı oyunda çalışır mı ki?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 15 Ekim 2016 11:36
 CmmS
(@cmms)
Üye

Çalışması lazım, mod olarak indiriyorsun ve bütün modlar kayıtlı oyunlarda çalıştığına göre onun da çalışması lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ekim 2016 12:23
(@adnan-mersedes)
Üye

Unofficial patch'i yükledim, oldukça eski bir kayıttan başlayarak göreve başlayabildim. Başarım'ı alıp asıl kaydıma dönerim artık.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17 Ekim 2016 12:11