Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

[Sabit] Skyrim Hakkında Ufak Sorularınız

Sayfa 184 / 194

(@shield-brother)
Üye

Galmar bize elektrikli bi balta veriyor ama bugdan dolayı çantada gözükmüyor. ID'sini bilen var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Ağustos 2018 11:03
 Ran
(@rancour)
Üye

ne baltası olm, adam sana "damage health, 50 pts" etkisi olan Ice Wraith Bane ve %50 frost hasarına karşı dayanıklık veren iksir veriyor.

Ice Wraith Bane: e2d3d
Elixir of Resist Cold: 3eaf10

CevapAlıntı
Gönderildi : 27 Ağustos 2018 12:29
(@edward)
Üye

Oyunda "Pale" adıyla geçen bir yer var mı? Bir modun dosyalarına bakarken (bakmaya çalışırken) Pale isimli bir yer gördüm, Terimler Sözlüğünde Akdiyar olarak geçiyor ancak tam olarak neresi?

İlgili metinde şu şekilde "I have a house in the Pale."

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 03:38
 Ran
(@rancour)
Üye

Pale, dokuz bölgeden birinin adı kanka.
Başkent Dawnstar.
Batıda Hjaalmarch, güneyde Whiterun, doğuda Winterhold ve Eastmarch.
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/The_Pale

@Edward

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 04:49
(@edward)
Üye

Teşekkürler. Birkaç sorum daha vardı.
• Çocuklar için en rahat şehir hangisi?
Whiterunda Braith ile oynamak istemiyoruz diyorlar. Windhelm'de Rollf Gri Mahalle'ye gitmemizi istemiyor, orası tehlikeymiş diyor. Markarth'ta "Çocuklar nasıl" diye sorunca "Muhafızlar şehir güvenli diyor ama ben güvenmiyorum" diyor, çocuklarda her yer taş falan deyip isyan ediyor.

• Serana ile evlenme modu kurdum (Marry Me Serana) ancak herhangi bir şehire taşın dediğimde "Sen Hazırsan" diyor. Sonra şehire gittiğimde orada olmuyor. Şafakmuhafızı Kalesinde oturuyor oluyor. Acaba moddan mı kaynaklı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 06:09
 Ran
(@rancour)
Üye

kanka sana seçenek olarak bi' Solitude'daki Proudspire Manor kalmış, orda da eğer Stormcloak destekçisiysen çocukların "bende büyüyünce lejyona katılmak istiyorum" demesinden rahatsız olabilirsin.
(tabii savaşı Stormcloak tarafında bitirmişsen böyle bi' diyalog yok.)
onun dışında Solitude'da söyledikleri şeyler "Saray çok güzel görünüyor. Keşke içeri girmeme izin verseler/beni içeri alsalar...", "Sence bende bir Ozan olabilir miyim? Şarkı söylemeyi çok seviyorum." ve "Geçen gün bi' Thalmor gördüm. Baya ürkütücüyüdü!"

Serana olayına gelirsek kanka, yapabiliyo musun bilmiyorum ama, kalmasını istediğin evi/mekanı seçtikten sonra, takipçi olarak al, mekana kadar kendin götür, daha sonra "seninle yollarımızı ayırmanın vakti geldi." diyaloğunu seç.
hiç olmazsa bi' de (ikisinin de aynı olayın gerçekleşmesini sağladığı belli) "Marriable Serana" ( https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/28685) moduyla dene bahsettiğin olayı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 06:44
(@hero-of-kvatch)
Üye

@Edward

Senin Çokuklar Bayağı Şımarık

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 07:01
(@edward)
Üye

@RancouR Peki çocukların söylediği replikler bir bilgi taşıyor mu? Mesela Windhelm'de Rollf ve Gri Mahalle hakkında bir şeyler diyorlar, tehlikeliymiş falan diyorlar. Herhangi bir görev ihtimali falan var mı yoksa öylesine söylenmiş bir replik mi? Savaşı Imperial tarafında bitirdim. Solitude fena değilmiş. Ben oraya taşınayım en iyisi.

• Son bir sorum daha vardı. Lakeview Manor yada Heliarhcen Hall'e(yazım hatası olabilir) taşınmak istiyordum ancak oraları evlat edinmeden önce yapmıştım yani rastgele yaptım, kütüphane ekledim, tılsımcı kulesi falan ekledim. Şimdi onları düzenlemek istiyorum, aile evi tarzında yapmak istiyorum ancak Heartfire DLC kaldırıp tekrar aktifleştirirsem satılık arsa bildirisi elime ulaştığında kahyalarla konuşma diyaloğu çıkmıyor. Bayağı uzattım toplayayım.

>>>>> Heartfire DLC kaldırıp tekrar aktifleştirince ulak bana gelip Falkreath Kahyasından Satılık Arsa Hakkında bir mektup getiriyor. Kahya ile arsa için konuşmak istediğimde arsa ile ilgili bir diyalog menüsü bulunmuyor. Hataya düşüyor yani.

@Filsuk Maalesef ki. Hep anaları yüzünden. Neyse biraz iyileştirdim gibi. Verdim ellerine biner altın. 1 aydır eve uğramıyom. Hanlarda sürünüyom. Biraz burunları sürtülsün.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 08:14
 Joe
(@joe)
Üye

@RancouR Peki çocukların söylediği replikler bir bilgi taşıyor mu? Mesela Windhelm'de Rollf ve Gri Mahalle hakkında bir şeyler diyorlar, tehlikeliymiş falan diyorlar. Herhangi bir görev ihtimali falan var mı yoksa öylesine söylenmiş bir replik mi? Savaşı Imperial tarafında bitirdim. Solitude fena değilmiş. Ben oraya taşınayım en iyisi.

• Son bir sorum daha vardı. Lakeview Manor yada Heliarhcen Hall'e(yazım hatası olabilir) taşınmak istiyordum ancak oraları evlat edinmeden önce yapmıştım yani rastgele yaptım, kütüphane ekledim, tılsımcı kulesi falan ekledim. Şimdi onları düzenlemek istiyorum, aile evi tarzında yapmak istiyorum ancak Heartfire DLC kaldırıp tekrar aktifleştirirsem satılık arsa bildirisi elime ulaştığında kahyalarla konuşma diyaloğu çıkmıyor. Bayağı uzattım toplayayım.

>>>>> Heartfire DLC kaldırıp tekrar aktifleştirince ulak bana gelip Falkreath Kahyasından Satılık Arsa Hakkında bir mektup getiriyor. Kahya ile arsa için konuşmak istediğimde arsa ile ilgili bir diyalog menüsü bulunmuyor. Hataya düşüyor yani.

@Filsuk Maalesef ki. Hep anaları yüzünden. Neyse biraz iyileştirdim gibi. Verdim ellerine biner altın. 1 aydır eve uğramıyom. Hanlarda sürünüyom. Biraz burunları sürtülsün.

-) O replikle bağlantılı görev yok diye biliyorum(Gri Mahallede görev var mıydı onu hatırlamıyorum) , neden böyle bir replik geçtiğine dair şu kitabı okuyabilirsin :

http://wiki.elderscrollsturk.com/gri-mahalle-musibeti/

Yalnız kitabın bence ırkçılıkla yazıldığı çok açık misal "Şehrin saygın aileleri olan Zalimdeniz ve Kalkankıran haneleri bile, himayeleri altında çalışan Argonyalı işçilere neredeyse bir aile şefkati ile yaklaşırken" demesi yalan gördüğüm kadarıyla çünkü argonyalılar sefalet içinde yaşıyor, yazar burada iyi sallamış.(Hatta sürekli mutlu şekilde yaşamaya çalışan bir argonyalı teyze vardı.)

Tabi kitabın haklılık payı da olabilir bir açıdan 😀 :

http://wiki.elderscrollsturk.com/skyrimin-dunmerleri/

-) Diğer sorularının cevabını bilmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29 Ağustos 2018 11:13
(@gorgoroth)
Üye

Merhabalar,
Akşahin kalesi karargahı nerede bilen var mı? Kaleyi bi kaç kez dolaşmama rağmen bulamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30 Ağustos 2018 22:18
(@cengowar)
Üye

Morthal şehrinin hemen batısında.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30 Ağustos 2018 22:28
(@thor-odinson)
Üye

Yaklaşık 3-4 saat önce bir büyüyü nasıl edinebileceğimi araştırırken bi forumda oyunda olmayan, kodla alınabilen büyü olduğunu öğrendim büyünün ismi hayali ok kodu girdim aldım sağlam filan ama bu büyü neden oyunda yok da kodla alınıyor anlatır mısınız 

2. sorum da şu efsundan alıp cana veren, candan alıp efsuna veren 2 büyü varmış bunlarla level filan kasılıyormuş bu büyüleri nerden edinebilirim

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Eylül 2018 17:41
(@hangol)
Üye

Hayali Ok - Spectral Arrow
Normalde bir görevin ödülü olarak planlanmış ama sonra yerine Canlı Algılama büyüsünü kullanmışlar.
Oyunda bulunmuyor, kodla alınıyor.
Eşitleme - Equilibrium
Bu da sağlığı efsuna dönüştürüyor, sağlık biterse ölüyorsun. O yüzden bir elinde iyileştirme büyüsü olmalı ve ikisini aynı anda kullanmalısın. Böylece hem efsun hem sağlık bitmiyor.
Sanırım Labirent Tapınakta bulunuyor.

AddItemMenu kullanırsan oyundaki ve modlardaki tüm öğelere ulaşabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Eylül 2018 17:52
 Ran
(@rancour)
Üye

"Efsunu cana çevirme" gibi bi' olay yok, saniyede bir 25 health i efsuna dönüştürme var, onu da hangol açıklamış zaten
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Equilibrium_(Skyrim)

bahsettiğin büyü "cut content" se kafana takma o kadar kanka
"oyunda kullanılmamış/karakterin kullanamadığı büyüler" konu linkini bırakayım aşağıya, gereksiz post atıyoruz bari bi' olayı olsun
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Thread:809527

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Eylül 2018 17:58
(@lethwin-ufukasan)
Üye

Arkadaşlar kışhisarda barda bir görev yaparken alkolik bir adamla karşılaştım adam karısının kendisini terk ettiğini söyledi barmene sorduğumda hırsızlar loncasından vexe git diyor vex geldiğini söylüyor ama daha fazla söylemiyordu ozamnlar loncaya üye değildim bu konun devamı varmı varsa bilen biri söylerse sevinirim 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Eylül 2018 17:13
Sayfa 184 / 194