SSETranslator Nasıl Kullanılır? - Strings Dosyası Ne İşe Yarar?  

 
(@edward)
Üye

https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/134?

sseTranslator nasıl kullanılıyor?
strings klasörü ve .strings - .ilstrings - .dlstrings uzantılı dosyalar ne işe yarıyor?

Alıntı
Gönderildi : 10 Eylül 2018 16:27
(@edward)
Üye

Yardımcı olabilecek kimse yok mu koca forumda? 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Eylül 2018 14:33
(@mertusta)
İmparator

Esp translatorun yaptığı işi yapıyor. Strings dosyalarında oyundaki metinler var, ilstringsde itemler, dlstringsde diyaloglar, geri kalanlar da strings dosyası içinde yanlış hatırlamıyorsam. Bu program esp translatore göre yetersiz bana sorarsan. Sana strings dosyalarını açıp lap diye koyuyor önüne. Esp translatorde hangi satırın ne olduğu yazıyor, alchemy malzemesi, büyü mü vs diye yazıyor. Npc isimlerinde karakterin dişi-erkek bilgisini bile veriyor.
xTranslator'un tek önemli özelliği çevirileri veritabanına kaydetmesi. Bi modu çevirince İngilizce satırların karşılıklarını kaydediyor, başka bir modu çevirmek istediğinde eğer o satır varsa kayıtlarda otomatik çeviriyor. Mesela A modunu çevirirken Chair - Sandalye diye çevirdin. B modunun dosyasını açtığında otomatik çeviriyor bunu. Emin olmamakla beraber bu özelliğin esp translatorde de olduğunu sanıyorum ama biraz daha karışık.

Skyrim'in dlc lerini çevirirken xtranslator'u kullanmıştık. Oblivion'da ise esp translator. Esp translator, xtranslatorü döver.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Eylül 2018 15:23
(@edward)
Üye

Dosyaları ESP translator ile açamadım. Hearthfire Multiple Adoption Skyrim Special Edition modunu (6 çocuğa kadar sahip olma) TR çevirisi yok. Esp translator ile açınca dosyalar SCPT olarak açılıyor. xTranslator ile açınca doğrudan metin dosyalarına ulaşıyorum. Ancak takıldığım nokta kaydetme aşamasında.
Yani kaydederken şöyle kaydediyor @mertusta

Buradan sonrasında ne yapacağım hakkında bilgim yok.

Ve evet, EspTranslator xTranslator'u döver.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Eylül 2018 16:37
(@mertusta)
İmparator

Special Edition yüklü değil bende o yüzden xtranslator'de açamadım dosyayı. Çeviri bitince "File > Export esp/esm as..." tıklamayı deneyin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Eylül 2018 05:54
(@edward)
Üye


Export'ta bunlar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17 Eylül 2018 13:27