Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Normal save ve quick save Süreleri arasında çok fark var...

 
(@foscoreskyrim)
Üye

Öncelikle skyrim sever herkese merhaba. Skyrimi önceden korsan olarak oynadım çok hoşuma gitti daha sonra special edition çıktı direk steamden satın aldım ve tekrar tekrar oynadım. Modlu modsuz (steam üzerinden oyun içi kendi modlarıyla) baya bi oynadım. Special editionu full grafik ayarlarıyla oynayabiliyorum şuan kullandığım bilgisayarda ama sorun special editionda değil. Bu pandemi süresinde herkes gibi evde sıkılınca yahu şöyle baya detaylı modlar yükleyimde oyunu daha farklı oynayabileyim diye steamden legendary editionu satın alıp yükledim daha sonra bir sürü mod yükledim başladım oynamaya... AMA Sorun başlıkta belirtmek istediğim gibi normal save aldığımda anında alıyor hiç beklemiyorum (bu arada belki etki eder diye oyunu mekanik diskten alıp ssd diske kurdum yine fark etmedi). Quick save yani F5e bastığımda ise 10 saniyeden daha fazla sürüyor belki 15 saniye... Yükleme ekranları uzun sürüyor birde oyun içinde saati ilerletmek istediğimizde geçmesini istediğimiz süreyi seçip OK bastığımdada 10-15 saniye bekleyip sonra geri sayıma başlıyor. Special editionda modlu-modsuz oynadım hiç sıkıntı olmadı bu legendary edition neden sıkıntı yaptı? Sebebini bilen çözüm bulabilen varsa yardımcı olabilir mi? Umarım anlatabilmişimdir yazım hataları için şimdiden özür dilerim keyifli oyunlar. 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 8 Aralık 2020 21:56
(@darkdeep)
Yetkili

Legandary Edition'da quick save hep sorunluydu zaten. Yanlış hatırlamıyorsam eski sürüm 32 bit olduğu için bir süre sonra bellek yeterli gelmiyordu. Hatta belli bir sayıda quick save'den sonra oyun çöküyordu. Bir çözümü var mı bilmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Aralık 2020 22:06
foscoreskyrim beğendi
(@foscoreskyrim)
Üye

Şöyle bişey farkettim... oyun içinde ESC menüdeki Save kısmına tıkladığımızda orada bulunan saveleri listelenmiş şekilde görüyoruz. O listede quick save yoksa yani bi şekilde üstüne auto save gelmiştir bir sürü veya elimizle normal save almışızdır veya nasıl oluyorsa gitmiştir quick save. Hah işte orada quick save yokken F5e basıp quick save aldığımda çok hızlı alıyor yani normal takılmadan etmeden alıyor hemen quick save ama daha önceden bi q.save varsa ve üzerine almak istiyorsam işte o zaman gecikmeli alıyor 10-15 saniye. Bunu farkettim ama bu durum normal save için geçerli değil. Normal save üzerine yine normal save almak istediğimde gayet hızlı oluyor. Bilirsiniz bir yerden bir yere gitmek istediğinizde yolu yarıladığınızda veya herhangi bi dungeonda ilerleme kaydetmişsinizdir falan yani q.save almak istiyorsunuzya işte her seferinde beklememek için ESC basıp save kısmına tıklayıp normal save almaya uğraştığımı düşünün 😀 sıkıcı baya

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 9 Aralık 2020 01:34