Skyrim Mod Yükledim Oyundan Atıyor  

AkrepKral2934
(@akrepkral2934)
Üye
Gönderiler: 1

BİRAZ UZUN OLMUŞ KUSURA BAKMAYIN, DETAYLARI YAZMASSAM ANLAYAMAZSINIZ DİYE DÜŞÜNDÜM...

Arkadaslar merhaba ben skyrime çok mod yükledim. LOOT programıyla düzenledim. LOOT da TS5Edit ile ilgili uyarılar vardı. Ama görmezden gelmiştim. Oyunu açtığımda başlangıçta at arabası taklalar atmaya başlıyordu. Araştırdım, nexustan Unofficial Patch yükleyince düzelmişti. Oyunda bir sıkıntı yoktu. Bugün yine modlar yükledim, lakin bugün görüntü modlarıda yükledim ilk defa. Tekrar LOOT ile sıraladım. Oyunda girmemiştim ama zannımca buraya kadar da bir sıkıntı yoktu oyunda çünkü oyun sıkıntısız çalışıyordu bir yere kadar gelmiştim sadece yeni mod yükledim. Ama bu sefer oyuna girmeden önce LOOT programındaki TS5Edit ile düzeltilen uyarıları yaptım. Hatalar bu uyarıları düzelttikten sonra başladı. Oyuna girdiğimde başlangıçta yine araba taklalar atmaya başladı. Görüntü modlarından olabileceğini düşündüm. Oyundan çıkıp onları launcherde devre dışı bıraktım. Lakin yine olmadı. Nexus moddan bu sorun ile alakalı bir dosya indirdim dataya attım. At arabası bugu düzeldi ama oyuna başladıktan 5 dakika sonra filan oyundan atmaya başladı. Zannımca Unofficial patch dosyaları etkin değil. Resimde bakarsanız, Unofficial ile ilgili yazılar gri yazılmış, yani etkin değil gibi.

https://ibb.co/qsqCRXK

Sorun bundan kaynaklıysa nasıl düzeltebilirim, eğer bundan kaynaklı değilse tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bu konu 9 ay önce mertusta tarafından düzenlendi.
CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Aralık 2018 13:42
maranga
(@maranga)
Üye
Gönderiler: 22

Kardeşim Nexus modda bütün modları disable et sonra oyunu sil tekrar kur en son yüklediğin modları kurma normal kullandığın modlarını nexus moddan hepsini aktif et t5editte bütün hepsini apply filter yap sonra ctrl a yap sonra ctrlye basık tut skyrim.exe skyrim.esp yi aradan çıkar mousle sağ click yap remove idenitical yap gelen warning kısmında seçeneğe evet de record lar temizlendikten sonra tekrar ctrl a dan sonra ctrl basık tut  skyrim.exe skyrim.esp aradan çıkar mouse sağ click undelete disable refance tıkla temizlesin aynı döngüyü bir kez daha yap t5edit baştan açık temizlendikten sonra bile çıkan removeleri görebilirsin onuda yaptıktan sonra t5edit kapat gir oyununu oyna takıldığın bir soru olursa forum daki arkadaşlarda yardımcı olucaktır kolay gelsin 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 31 Aralık 2018 16:07
TiberSeptim
(@tiberseptim)
Üye
Gönderiler: 16

Oyundan atıyorsa bence o modu kullanma, ben öyle yapıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 8 Mart 2019 18:09
edizzen
(@edizzen)
Üye
Gönderiler: 5

Öncelikle modlu bir oyuna girerken oyunun başındaki at arabasının takla atma olayı bir çok kişide var ve bu bir hata değil, yani hata fakat şöyle söyleyebilirim: modların verdiği bir hata değil. Örneğin ben oyunu 65 modla oynuyorum ve oyun sıkıntısız çalışıyor oyundan atmıyor yani ama gene de baştaki arabalar takla atıyor. Baştaki arabalı kısmı görmek istemiyorsan " alternate start " modunu yükle seni direk karakter oluşturma ekranından başlatıyor yeni bir oyuna başladığında. Oyunu oynarken birden oyundan masaüstüne atma sorunu " CTD " ise yüklediğin modların çakışmasından dolayı veya tes5edit ile temizlemediğinden dolayıdır. Temizlemene rağmen oyundan atıyorsa " CTD " diye forumda aratırsan bir kaç çözüm bulabilirsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 11 Mart 2019 23:34
TiberSeptim
(@tiberseptim)
Üye
Gönderiler: 16

Ayrıca ctd alıyorsan 4gb patch işine yarayabilir:

https://ntcore.com/?page_id=371

CevapAlıntı
Gönderildi : 16 Mart 2019 20:48

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol