Görevler harita üzerinde görünmüyor yardımcı olabilir misiniz?  

 
(@rousen)
Üye

Oyunumda sadece Türkçe yama kurulu. Görevleri tek tek işaretleyerek yapan birisiyim. Son yaptığım görevlerin birisinde görevin üstüne imleci getirerek m tuşuna bastım ve normalde bunu yaptığımda görevin haritadaki konumu görünüyordu. Sonrasında görevin özelliğinden kaynaklı olabileceğini düşünüp youtube videoları izleyerek görevimi yapmaya çalıştım. Video izlerken fark ettim ki görev haritada görünüyor. Sonrasında birkaç görevde daha aynı problemi yaşadım ve hala yaşıyorum. Görevlerin bir kısmı haritada görünüyor bir kısmı görünmüyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Alıntı
Gönderildi : 25 Eylül 2020 17:10
(@altug)
Yetkili

Muhtemelen biliyorsundur fakat gözünden kaçmış olabilir, oyundaki görev menüsünde, solda görev dizilerinin dışındaki yan görevleri içeren ana başlığa tik konmazsa alt listedeki görevlere tik konsa da haritada işaret görünmüyor.

O kısımda sorun yoksa bu sorundan muzdarip birinin dediğine göre almış olduğu tüm görevlerin işaretini dediğim menüden kaldırıp, oyunu bu şekilde kaydedip kapatmak ve ardından bu son kayıttan oyuna devam ederek görevleri menüden işaretlemek haritada işaretlerin görünmesini sağlıyormuş.

Bundan başka bir de Belgeler\My Games\Skyrim dizininde bulunan SkyrimPrefs adlı dosyada bShowQuestMarkers ifadesini aratıp eğer karşılığı 0 ise 1'e çevirmek de işe yarayabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Eylül 2020 20:37
(@rousen)
Üye

@altug Tiklerin hepsi işaretli tiklere rağmen göstermiyor. O yandaki tik işaretli değilse görevin üstüne gelip 'm' ye basınca görevi göstermese de görevin olduğu konumu gösteriyor. Ama dediğim gibi bazı görevlerde hiç görünmüyor. Kaldı ki bu aradaki süreçte oynarken güç kelimesi görevleri de bugta kaldı yaptığım halde görevlerden kalkmıyor. Dediğiniz diğer adımları şimdi deneyeceğim, teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28 Eylül 2020 14:54