Discord Sunucumuza Katılın!

Forum üye alımına ve yeni ileti gönderimine kapatılmıştır. Tüm sorularınızı Discord sunucumuzda sorabilirsiniz.

Konu/Yorum Silme

 
(@delininteki)
Üye

Kendi açtığım/gönderdiğim Konuları/yorumları silebiliyormuyum, siliniyorsa nasıl siliniyor ?  :rulet

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10 Mart 2017 12:36
(@darkdeep)
Yetkili

İletiyi silmek için sağ altta sil seçeneği var zaten. Konuyu silmek içinse, konuda sana ait herhangi bir iletiye gelip gelişmiş düzenlemeye gir. En üstte konuyu sil seçeneği var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Mart 2017 12:52
(@delininteki)
Üye

Mesela bu konuyu silmek istiyorum ama konuya girdiğimde Sağ alttada, Gelişmiş düzenlemedede konuyu silmek ile alakalı birşey yok ama nedense bu konuda görünüyor sil tuşu.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10 Mart 2017 13:02
(@vatansever)
Üye

Darkdeep, gizli moderatör yetkilerine mi sahipsin? 😀 Bende de yok o tuşlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Mart 2017 15:35
(@aethel)
Üye

Vardı ama kaldırılmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Mart 2017 15:38
(@darkdeep)
Yetkili

Aynen. Daha birkaç saat önce vardı ama şimdi kaldırılmış 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Mart 2017 15:48
 Ufon
(@ufon)
Üye

Bu özellik 2010 veya 2012'ye kadar bütün forum sayfalarında vardı. Belki tarihleri karıştıra bilirim.
Kızgın forum üyeleri giderken yanlarında o kadar konu ve yorumları da götürünce kaldırma gereği duydular 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Mart 2017 18:25
(@vatansever)
Üye

Aslında buna dair forumlarda kurallar olmalı. "Bu platformda yazdığınız şeyi banlansanız veya forumdan ayrılsanız bile silme hakkınız olmadığını kabul ediyorsunuz" gibi. Bir mesaj editlendiğinde eski versiyonlarına diğer üyeler bir tuşla ulaşabilmeli mesela. Yöneticiler bile bir konuyu veya mesajı tamamen kaldıramamalı. Çünkü şöyle bir olay var, her yazılan mesaj diğer mesajları da etkiler, bir başkası bu mesaja cevap verebilir, alıntı yapabilir, atıfta bulunabilir. O mesaj silindiğinde konu bütünlüğü bozulur. Birisinin berbat yazımından dolayı bir mesajının silindiğini varsayalım, o kişi arada spoiler içine konulmuş gibi, mesajlar arasında ince bir açılabilir pencere ile temsil edilmeli, isteyen onun mesajını o kısmı açarak büyütebilmeli, ama kötü bir mesaj olduğundan konu içinde daha fazla yer kaplamamalı. Çünkü o mesaj bir kere atıldı, nasıl bir içeriğe sahip olursa olsun, görüldü ve başka mesajları etkiledi. Tarihten olayları silmek gibi düşünün, İkinci Dünya Savaşı kötü bir olaydı, o zaman tarihten silelim, peki Almanya'nın birkaç bölgeye ayrılmasını savaşı tarihten silince nasıl açıklayacağız?

Yanlış anlaşılmasın, spesifik olarak bu forum için tavsiye vermiyorum. Bu genel olarak forumların gelmesi gereken nokta. Kurallara uymayan bir üye banlanmalı, ama mesajı orada kalmalı, bir örnek ve ders olarak. Konular da böyle, aynı soru için 50 konu mu açılmış, o kategoride çöp kısmı olmalı mesela, 49 konuyu çöpe gönder. Forum içi arama yapan üyenin öne çöpteki konular çıkmasın, ama üye isterse elle o çöp kategorisine girerek o konuları görebilsin.

Gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Mart 2017 19:12
(@penetrator-god)
Üye

Bence mesaj silme açık olmalıydı. Konu güncellemesi yaptığımda önceki eski mesajımı silerdim ve böylece kirlilik olmazdı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22 Mart 2017 08:13