Sorularınıza daha hızlı cevap almak için Discord kanalımıza katılabilirsiniz.

 

Çift tıklayan mouse...
 

Çift tıklayan mouse sorunu [Çözüldü]

Sayfa 2 / 2
 
 Ufon
(@ufon)
Üye

Everest X7 ise normaldir diyeceğim ama A4tech X7 ise normal değil! Adamların mouselerini yıllarca hırpaladım böyle sorun çıkmadı.
Senin sorun mouse içinde değilse; Usb sıkıntılı veya donanıma ait macro yazılım sıkıntılı olabilir. Donanıma ait macro yazılım var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Mayıs 2017 16:53
(@brond)
Üye

Macro editörüne girdim mousun belliğini komple boşalttım, bu mousta 16kb macro hafızası var bir ara önemli şifreleri flash disk gibi mousun içine atıyordum 😀 Sildim komple resetledim bir şey değişmedi. Diğer bilgisayarda sorun olmamıştı ama geri usb portunu değiştirince bu makinamda da bir süre olmadı. Acaba gerçekten donanımsal mı? Sanırım bir içini açacağım. İnternette sol tuşun altındaki mekanizmadaki yayı elinle biraz genişleterek geri takarsan bir çok kişi düzeldi yazmış. Bir bakacağım birazdan.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 4 Mayıs 2017 17:02
 Ufon
(@ufon)
Üye

Belki makinisti ölmüştür?
Adamın saati çalışmayı durdurmuş (eski kurmalı saatler) 
Saati tamirciye götürmüş. Tamirci saate şöyle bir bakmış! ''Abi senin bu saat bir daha çalışmaz'' demiş.
Niye usta? Tamirci saatin içindeki ölü sivri sineği çıkararak göstermiş ''Baksana abi, makinisti ölmüş bunun!''  xD

Benim mouse bir ara kafayı sıyırdı. Başka sağlam emanet getirdim oda sıyırdı. Usb port değiştirince kuzuya döndü.  xD Portu elimle yokladım? sanki çıkacak gibiydi. Onu da çevresindeki portları da kullanmadım. Şimdi rahatım.  😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Mayıs 2017 17:14
(@brond)
Üye

Çözdüm sonunda lanet şeyi. Tamamen mekanik bir sorun, tuşun altındaki ona gerginlik veren metal parça zamanla hassasiyetini kaybetmiş, içini açıp onu elinle biraz büktürüp ilk haline getirmek gerekiyor. Ancak bu çok zahmetli bir iş oldu ve ömrümden ömür gitti diyebilirim. Eğer bu işe girecekseniz bazı anektodlarım olacak, ben ne yapacağımı bilirim derseniz mausu hurdaya çıkartabilirsiniz, dinleyin 😀

1 ) Mausun altın 2 vida var, tekrar ediyorum 1 değil 2 (iki!!!) birisi yazılar yazan bantın altında, benim gibi birini açıp zorlamayın sinir harbine girmeyin 😀

2) vidaları söktünüz hemen şunu bir açayım demeyin, kesinlikle durun. Sakin olun o kapak bir defa açılınca geri kapatmak 45 dakika sürebilir, daha kolay bir yolu var. Mausu yavaşça masaya bırakın ve ellerinizi görebileceğiniz bir yerde tutun.

Maus, alt taban, orta ve üst kapak olarak 3 parça. En üst parça ile orta parça birleşik gibi geliyor sakın hurra deyip açmayın. Orta parça yerinde duracak sadece tuşların olduğu üst parçayı çıkarın, Mausun yarık çizgileri süs değil oradan üst parça ayrılıyor (vidaların çıkmış olması lazım)

3) Açtınız tuşun altındaki mekanizma şu resimdeki gibi olacak

Spoiler

[collapse]

Spoiler

[collapse]

Spoiler

[collapse]

Spoiler

[collapse]

Spoiler

[collapse]

Spoiler

[collapse]

Kapağı kapattığınızda tuşa basınca çık çık diye ses gelmiyorsa mausu kapatmanıza gerek yok gidip bir duş alın çünkü herşeyi baştan tekrar yapmak baya sinirinizi bozacak. Ses geliyorsa kapatın komple vidaları sıkın geçmiş olsun 😀

Pff... Şuan kendimi çok yorgun hissediyorum ama hep benim kafasızlığımdan, bu internetteki instructionlara daha önce bakmış olsaydım böyle olmayacaktı. Bilgi güçtür. Selametle 🙂

Resimlerin kaynağı: http://www.instructables.com/id/Repair-mouse-with-double-click-problem/

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 4 Mayıs 2017 18:55
(@teecem)
Üye

Heç uğraşamam bunla zaten hassas ufak tefek şeylerde ellerim deli gibi titrer. Ben çift tıklamaya alıştım zaten. (Sinirden kuduruyor)

CevapAlıntı
Gönderildi : 4 Mayıs 2017 20:07
 doki
(@doki)
Üye
Gönderen: @brond

Merhaba, 

1-2 gündür başımda bir dert var, kendi araştırmalarımla çözemedim (henüz) ve çok da fazla vaktim olmadı araştırmaya. Buraya yazayım da belki birinin başına geldiyse bir yöntem önerebilir diye düşündüm.

Sorun şu ki benim bir x7 mausum var ve bazen normal sol tıkladığımda kendi kendine çift tıklıyor 🙂 Her zaman değil bazen ve ne zaman olduğu ile ilgili sistematik bir yaklaşım yok, yani şu olunca oluyor diyemem, tamamen rastgele gibi duruyor. Bu bana daha önce de olmuştu gibi hatırlıyorum ama çok önce olmuş olmalı ki nasıl düzeldiğini yada düzelttiğimi hatırlamıyorum.

Bunu yaşamış ve bana yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?

@ufon

neresi çift tıklıyosa araya küçük bi kağıt sıkıştır ben bu taktiki kullanıyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Ağustos 2020 23:47
Sayfa 2 / 2