Epic Games Store Ne...
 

Epic Games Store Nedir? Yenir mi?  

 
(@darkpaladin)
Üye

   Baya bir süredir duyduğum ama pek de bulaşmak istemediğim bir platformdu kendisi (sanırım doğru kelime bu). Bugün üye olup indirdim ve biraz göz attım. Aslında fena durmuyor, tabii şuan yeni yeni gelişiyor ama Steam ile yarışabilecek gibi duruyor. Eh, iki haftada bir de yeni oyun vermesi ve Fortnite oyunun bildiğim kadarıyla sadece buradan indirilebilmesi kolayca büyümesine yardımcı oluyor gibi görünüyor. Öğrendiğim son bilgiyle Ubisoft özellikle yeni Division2 oyununu sadece burada ve kendi platformunda dijital olarak çıkartma kararı almış (konsol platformlarının dışında). Sanırım Steam'in pabucu yavaş yavaş dama atılacak gibi ama daha önlerinde çok fazla yol var bence. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz açıkçası merak ettim. Hadi tartışalım 😀  ...

Alıntı
Gönderildi : 14 Ocak 2019 23:38
(@eisenheim)
Üye

Türkiye'ye özel fiyatlandırma yaparlarsa ülkemizdeki oyuncular eminim oraya yönelirler. Ayrıyetten oyun satışlarından gelen gelir yüzdesini Steam'den daha az alacaklarmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ocak 2019 00:07
(@ibodala)
Üye

Iyy... İğrenç! 

Bana EpicGames demeyin üzerime c4 bağlayıp bu adamlarım binasına kafa atasım geliyor. Kesinlik %1000 taklitçi karaktersiz kansız PARAGÖZ vampir gibi bir firmadır. 

Çok değerli çalışanları vardır. Çok müthiş işler yapabilirler çok müthiş oyunlar ortaya çıkartabilirler. Muazzam derece de iyi designer timi vardır. Ağzından sular akar şekilde bakarak hipnotize olup kalacağın kalitede içerik üretebilirler. Son Teknoloji görseller ile*

Ama firmanın başında bu adamların başında kim varsa ? Politikaları iğrençtir! Bütün bu mükemmel ekibi KESİNLİKLE %1000 derece de yanlış kullanıyor.

Ve buna kimse bir şey demiyor. Herkes kendi maaşıma bakarım kardaş gibi bir tutumu ile bu isim bu firma altında bu herif ile* kim ise bu şekilde ilerlemesini sağlayan bu grubun? Onun ile bu şekilde devam ediyorlar hiç bir şey söylemeden hiç bir değişikliğe gidilmeden.

Paragöz ve taklitçidir. Kesinlikle güven olmaz! Müthiş bir içerik ile müthiş bir potansiyel ile karşına çıkar bir anda !

Oradan buradan görüp güzel şeyi alıp kendilerine uyarlayıp piyasaya atarlar oyuncuların önüne yem olarak. Oltaya takılsınlarda şunlardan bir beslenelim diye.

Sende bu iyi potansiyal karşısında bunlara yönelirsin* Veeee ~ Aniden seni ortada kabak gibi bırakı verirler.

Başka bir şey bulduklarında* Lap diye oraya atlarlar. Hiçbir saygı duyguları yoktur. %1000 menfaat ile çalışan bir isimdir.

Oyuncuların yüzde 85'lik bir kısmı bu elemanlardan kazık illa ki yemiştir. 

Yada sevdikleri oyunun içine edilmiştir. Bu %85'lik kısım ne zaman EPİC GAMES ismini duysa düz gider.

Geri kalan %15'lik kısım ? Yeni olan ve bu adamlarla ilk defa iletişim de alışverişte olan*

Daha henüz kazıklanma aşamasına gelmemiş. Yaptıkları, sundukları oyunun içeriğinin kalitesine aldanmış ve seve seve bu adamlara para kazandıran azınlık. Şuanki genç yaşta olan fortnite'ci grup gibi diyebiliriz.

Epic Games değil more like Epic Fail deriz biz bunlara.

----

Steam ise ! artık eskiyebilir normaldir. Yeni versiyonları çıkabilir gözden düşebilir. Gayet normal.

Tıpkı herşeyde olduğu gibi. Msn di Facebooktu Twiiterdı instagramdı. Bu bir popüler algı - trend sonuçta.

İnsanlar saldırır bir baş tacı yapar sonra da aynı şekilde toplu şekilde ayrılır giderler. Koyun psikolojisi.

Bu yukarıdakiler hariç*Steam güvenilir bir platformdur. Bunca sene seni yarı yolda bırakmamış bundan sonra da bırakmaz.

--

A şıkkı böyle B şıkkı böyle. Tercih sizin tabi ki.

EpicGames de bir darbe olsa şu prangalarından kurtulma ? Mükemmel ötesi, şu oyun aleminde ki şu piyasadaki en iddia oyun gruplarından birisi olabilir çok rahat ama... Ne hikmetse ? Böyle gelmiş böyle gidiyor. Bunu yapmayı bir türlü becerememiş. Daha çok.. Artık bu haline alışmış ? Herkes bunu yüzüne vursada bundan rahatsızlık duymayan biri gibi bir şey bir tutum haline bürünmüş bir firma.

Çok müthiş b

r şey olacak iken son anda hata yapıp ucundan kaybetmiş biri gibi. Tıpkı bütün yarış 1.olarak en önde gururla koşup  bitiş çizgisine 500 metre kala ayaklarının birbirine dolanması sonucu yere kapaklanıp sonuç itibari ile yarışı sonuncu bitiren bir atlet gibi. Bu elemanlar. 

EpicGames kesinlikle budur. Bence cuk oturdu bu benzetme onlar için.

--

Çok deli de oyun motorları vardır. Oyun dünyasının yarısı bu adamlarla alışveriş eder. Onların tekniği yazılımları elemanlarından faydalanır. Ama.. işte dediğimiz gibi. Durum böyle bile olsa. Bu zaman kadar geçimini sağlamak karnını doyurmak dışında (paragözlüğü sebebiyle) bir b*k olamamışlar.

Onlarla alışveriş yapan bu adamların potansiyalini kullnan firmalar bile* bu adamların başarılı olduğu kısımlardan faydalanıp ortaya müthiş şeyler çıkartıp almış başını gitmişler deyim yerindeyse.

Bu kamuranlar halen böyle. Böyle de gidecek~ Artık bunu kabullenmiş bundan rahatsız olmayan bunu değiştirmeye uğraşmayan bir firma gibi. 

Arada küçük ataklar yapar piyasaya atılır ama sonunu getiremez beceremez. Sonra vazgeçer. 

İyi olduğu alana geri döner. Büyümek bizim neyimize? Biz böyle iyiyiz gibisinden bir tavır ile.. İşte öyle Pubg'yi kopyalar. Steam'i kopyalar kendine uyarlar piyasaya sürer. Fortnite de bebelere skin'ler yapar marketi doldurtur çalışanlarına buradan karnını doyurmaya beslenmeye çalışır.

EpicGames budur. İsmi gibi epic hiçbir şey yoktur. Sözde EpicGames'dir. Potansiyali müthiş ama işleyişi politikası berbat olan bir oyun grubudur.

 

Fortnite de gayet ucuz basit dandik mi dandik bir oyundur. Ama ne hikmetse bazı aptal oyuncu kitlesi tarafından beğenilmiş ve baş tacı yapılmıştır. Bu sebeple şuan için iyi istatistikler iyi rakamlar dönmekte ve bu adamlar bundan beslenmektedir.

Oyunda bazı ''eğlenceli denebilecek'' saçma çizgifilm vari bazı varyasyonlar gerçekleştirebiliyorsun. Gökyüzüne doğru tahtaları dizip merdiven yapıp oradan aşağı atlayıp 360 dönüp adamı roketle vurup öldürmek gibi.. Kendin ölmeden önce.

Veya bir evin çatısına çıkıp bekleyip o eve biri girdiğinde çatıyı yıkıp adamın evde güvendeyim sanırken kafasına düşüp levyelemek gibi çocukça eğlencelerin dışında. Oyun gayet basit saçma sıradan hiçbir kalitesi olmayan basit bir yapımdır. Ama belli bir kesim kalabalık bir kitle tarafından beğenilmiş ve oynanıyor şuan.

Oyunun ücretsiz olması ve daha çok küçük yaş grubuna hitap etmesi nedeniyle + ayrıca beklentin sadece bu kadar ise? Bunun eğlenceli buluyor bununla eğlenebiliyorsan?! Büyük yaş grubunu da içinde barındırabilmesi. Amatörü ve profesyoneli içinde bir tutunacak dal sunması.

Rekabetçi* oyunu olması sebebiyle* insanların birbirinden üstün olmaya çalışması birbirini yenmesi birbirine karşı savaşması özelliğini de oyuna katarak. < Oyunun tek iyi tarafı budur.

Rekabetçi oyun olması. BattleRoyale olması (Açık alan pvp oyunu) 

Bunun dışında hiçbir özelliği farklılığı kalite farkı yoktur ama internette kalabalık geniş oyuncu kitlesi tarafından ilgi görmüş ve başarıyı yakalamışlardır. Bu şekilde ucuz bir kalite ve planla.

Bundan da son derece mutludurlar ve şuan için tamamiyle bu oyuna yönelmiş bütün kaynaklarını bu yolda kullanarak bu yem soğuyana tadı kaçana kadar bundan ne kadar beslenirsek kardır mantığı ile şuanki vaktini emeğini ilgisini bu yolda harcamaktadır. An itibari ile.

Oyunun yada oyuncunun arkasında değil. Paranın arkasında koşturup duran bir firmadır. EpicGames'in tanımı.

---

Spoiler
Son batırmaları da: 2016 yılında müthiş derecede kaliteli bir sci-fi moba yapmışlardır. Paragon isminde

Bu oyun 2 yıl ''beta'' olarak kalmıştır. 2 yıl sonrasında oyun yeni yıl tam sürümüyle piyasaya sürülecek denir iken.. 180 derece dönüp oyunu kapatma kararı almışlardır. 

tabi bunlardan önce bu muazzam kalitede oyunu batırma bize 2 yıl boyunca işgence etme süreci vardır oraları anlatmıyorum özetle geçiyorum.

Bu projenin sahibi baş elemanı baş yaratıcısı Steive isminde genç bir arkadaş. Bu adamla tartışmlar sonucu iğrenç bir tutumla - oyunun yaratıcısı plancısı bu ya* Al paranı git gibi bir tutumla. Bu adama belli bir ücret veriyorlar ve bu arkadaş bunlardan ayrılıyor. Artık kovuluyor yada kendisi ayrılıyor o konuda tam bilgim yok ama ayrılıyorlar netice de. Herkes kendi tarafına yontuyor işte yok kovuldu yok kendisi ayrıldı.

Başka bir oyun şirketine girip orada çalışmaya hayatını sürdürmeye devam ediyor steive. 

Bu oyun yalan oluyor. Bu adam ayrıldıktan sonra bunlar satın almış her hakkını almış gibi oluyorlar tabi oyunu. Oyun ÇOK MUAZZAM KALİTELİ bir moba. Tam bir oyun sevdalısı bilgili olan adam yaratıyordu bunu ve kaliteyi üst seviyede tutuyordu.

Bu adamlar - bu olaylar oyun beta iken ilk senesinde oluyor. Oyunu baştan aşağı değiştirmeye kalkıp LOL gibi bir şey yapmaya çalışıyorlar. Oyunu basite indirgeyip daha fazla kişinin ilgisini çekip daha fazla para kazanmak için.

Bazı oynamalar değişiklikler sonucu oyunu tamamen b*k ediyorlar. 1 sene böyle eziyet süreci devam ediyor. Totalda oyun 2 sene beta da kalıyor. 2 sene sonra.. Oyunculara biz bunu kapatıyoz diye duyuruyorlar.

Sebep: Paragon firmaya yeterli para kazandırmaması* Beklenen öngörülen gelire ulaşmaması.

Oyunu seven oynayan sağdık olan destekçisi olan tüm oyunculara resmen sırt çevriliyor. (BU ZAMANA KADAR OYUN YAKINDA ÇIKACAK. GELİŞECEK sözleri söyleniyor ve arada sadece 1 yeni karakter 1 yeni içerik verilirken ayda 1* Markete sürekli işte SKİN dir renklerdir kozmetik malzemeleri sürekli spamlanıyor oyunculardan para kazanma çabası yolma çabası. Boyna CASH markete içerik geliyor)

Ama oyun sonra çıkamadan kapanıyor. Bunlar bu sefer konuşmaya başlıyor biz bu kadar destek olduk falan diye.. Bunun üzerine refund* paranı iade muhabbetleri çıkıyor.

Buda iyi bir şeymiş gibi gözüküyor ama gene o iğrenç tavırlarıyla yapıyorlar. Böyle net kısa samimiyetsiz cevaplar şuraya şu bilgileri gönder sıraya alınacaksın, hesabında söylediğin gibi hatrı sayılır cash para kullanıldıysa geri iade alacaksın diye.

Oyun kapatılıyor. 17bin dolar fiyat biçiliyor. Oyunun o anki hali ve sistemi işte işleyisi gösteriliyor. Dosyaları işte hakkı ile birlikte satışa çıkartılıyor. Çinli bir firma bu oyunun alıyor bu kamuranlardan. 

Çin de halen bu oyun gayet büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oynanıyor. Avrupa da yok. Avrupa da kimse almamış. Bu  kamuranların yapamadığını adamlar çok rahat yapmış. Almış oyunu biraz düzeltme yapmış. Batırdıkları kısımları gidermiş oynuyorlar.

https://www.unrealengine.com/en-US/paragon

Aylarca geri iade talebinde bulunan insanlar parasını geri bekliyor. 4-5-6 ay gibi uzun bir süre sürüyor bu süreç. Sonuçta kimi parasını geri alıyor kimi alamıyor. Ana avrat düz gidiyor Paragon sevdalı oyuncular bu elemanlara öyle bu olay kapanıyor.

Fortnite yemini ortaya atıyorlar. Bu proje yalan oldu tabi. Yeni beslenme otlanma alanı lazım.

Fikir/yem tutuyor. Geniş bir oyuncu kitlesi kazanıyorlar online. Bütün ilgisini kaynaklarını çalışanlarını bir anda bu tarafa yöneltiyor ve öyle devam ediyor şuanki süre içerisinde fortnite den beslenmeye devam ediyor.

Şimdi birde bu EpicGamesStore zımbırtısına atılmış gördüğüm kadarıyla.

Şuan bu yem henüz taze ve otlanıyorlar. Yakında o da soğuyacak ve onuda öylece bırakıp başka bir şeye atlayacaklar bu %1000 kesin. Değişmez bir gerçek* Adamlar böyle devam ediyor işleyiş bu şekilde bunlarda.

Paragon gibi çok iddialı - FreetoPlay OnlineMoba dünyasında çok rahatlıkla 1 numura olacak bir oyunun ölmesi sonucu. Bilmem kaç senesini dolduran Smite da bu ortada kalan oyuncuları Smite yeni sezona bekleriz diye davet ediyor. 2 genç görevli Smite grubundan Paragon ile alay ettikleri bir video yayınlıyorlar nette ve Paragon oyunu ve EpicGames ile makara yapıyorlar.

Sonra mahkemeler falan küçük bir özürdileme yayınlıyorlar o olayda orada kapanıyor.

LoL da bunca süre bu adamlarla ilişki içerisinde irtibat içerisinde oluyor dost gibi gözüküyor ama onlarda içten içte Paragonun ölmesine yükselmemesine. Tam sürüm ile piyasaya sürülüp geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmamasına sevinmişlerdir heralde.

Oyunu bayıtma basite indirgeme sürecinde LOL'dan adamlarla görüşülüyor. Fikir alışverişi.

Sonuç itibari ile bu videoda gördüğüm mükemmel oyun daha çıkmadan ölüyor. Şuan çinde ''tencent'' diyorlar o nedemek bilmem. Taşeron firma gibi bir anlam oluyor galiba :'D O şekilde taşeron bu oyunu almış çinde çinlilere özel olarak oynanıyor gayet yüksek seviyede.

Hali hazırda yaratılmış çıkmış olan karakterler ^

--

Bunların iyi olduğu alan* Müthiş bir support'lar. 

Mesala Todd amca skyrim6 için bu adamlara gidiyor kardeş benim şöyle bir projem var gel bunu senle yapak. Unreal Engine ile. Bak şunu şunu şöyle böyle şöyle yapacaksınız diyor. Bunlarda yapıyor.

İşte Crysis gidiyor onlarla çalışıyor falan. Firma bu.

Altyapı sağlam! Potansiyal baya iyi ama kamuranlar.. Kendi başlarına bir halt edemiyorlar.

Fikir özürlü yada neyi nasıl yapacaklar onu bilmiyorlar sanırım. Bilselerdi şimdiye Ubisoft gibi her patlattıkları oyun olay olurdu. Öyle bir firma ama.. 

Böyle bu seviye de kalmışlar. Başlarında ki kimse zaten. Bunların CEO su kimse artık.. Bir ara bakınmıştım ilgilenirken. O herifte böyle nerede bir yanlış karar var o kararı veren kamuran bir adam. İlgisiz paragöz bir şey.

Bu nedenle de böyle kalmış. Müthiş çalışanları var. Adam maaşım var mı? var. Tutumu ile bunlarla çalışıyor işte.

Müthiş yetenekli tasarımcı yaratıcı adam. Bu kamuranlar ne derse o da onu yapıyor maaşını alıyor geçiyor gerisine karışmıyor. = Sonuç olarak bu halleri ortaya çıkıyor. Bu kadar iyiler ama bi cacık yapamıyorlar.

Böyle arada atak yapıyorlar sadece. Küçük denemeler.. Ondan bundan görüp kenilerine bir şeyler uyarlayıp. EpicGames* ismi altında bir şeyler ancak ve ancak böyle ortaya çıkıyor.

Diğer türlü çok zor.... HERŞEYİ YAPABİLECEK kapasitedeler ama yok işte. Böyle cins bir oyun grubu. EpicGames.

Bu ileti 1 sene önce 9 defa tarafından ibodala tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 15 Ocak 2019 08:08