Discord Sunucumuza Katılın!

Elder Scrolls oyunlarıyla alakalı sohbet etmek ve sorularınızı sormak isterseniz Discord sunucumuza katılabilirsiniz.

Tüm Skyrim Mod Çevirilerim - Frostpale (Son Güncelleme: 29.02.2020)

Sayfa 1 / 2

(@frostpale)
Üye

Öncelikle hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi zaman zaman Skyrim'e çıkmış olan modları çevirip Nexus'a yüklüyorum. Ayrıca burada da o çevirilerin konusunu açıyorum ki çeviriden daha çok oyuncunun haberi olsun. Fakat artık her çeviriye ayrı konu açmaktansa tek bir konu altında çevirdiğim ve çevireceğim modları toplamak istedim.

Çevirileri çoğunlukla Special Edition için yapsam da, eğer normal Skyrim'de mevcutsa çeviriyi oraya da çıkarıyorum. Aşağıdaki bazı modların normal Skyrim için çevirisini yapmadıysam yüksek ihtimalle başkası tarafından çevrildiğinden dolayıdır.

Mod çeviri isteğine bir süre kapalıyım ama ileride bu durum değişecektir diye tahmin ediyorum.

Eğer çevirilerimde yazım hatası gibi durumlar ile karşılaşırsanız belirtmekten çekinmeyin lütfen. Aşağıda çevirileri ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Tanıtım
Biten Çeviriler

MorrowLoot Ultimate SE: MorrowLoot Ultimate ile birlikte oyunun eşya bulma, düşman, nadirlik, ödül ve daha birçok sistemine değişiklikler geliyor.

Audio Overhaul for Skyrim SE: AOS modu ile birlikte oyunun birçok ses efekti değişiyor ve ambiyans sesleri güçleniyor.

Skyrim Revamped: Bu mod ile birlikte düşmanlar çeşitleniyor ve daha zor savaşlar sunuluyor.

Deadly Dragons SE: Ejderhaları çok daha güçlü yapan bu mod ayrıca yeni ejderhalar ve özelleştirilebilir ayarlar da sunuyor. Normal versiyondaki ejderhaları çok uçuk bulduysanız Lore dostu olan "Loremonger" versiyonunu kullanabilirsiniz.

Wet and Cold SE: Wet and Cold ile birlikte ıslanınca karakterin üzerinden su damlama, kar yağarken karakterin üzerinde kar birikme, soğuk havalarda karakterin ağzından buhar çıkması gibi detaylar eklenir. Ayrıca NPC'lerin hava durumlarına karşı davranışlarını ve giyiniş şekillerini de değiştirir.

Campfire SE: Oyuna kamp yapabilme olanağı getirir ve kampçılık öğeleri ekler. Yorgun bir günün akşamı yolculuklarınızda kamp ateşinizi ve çadırınızı kurup ateşin karşısına oturarak takipçilerinizle vakit geçirebilirsiniz.

Shout: Bu mod ile birlikte nidalara düzenlemeler (bekleme süresi, hasar vs.) ve bazılarına ise görsel efektler gelir.

SkyTEST - Realistic Animals and Predators SE: Oyuna yeni hayvanlar ekler ve hayvan davranışlarını daha gerçekçi yapar.

Immersive Speechcraft SE: İnsanlarla konuşabileceğiniz ufak diyaloglar sunar.

Convenient Horses SE: Bu mod ile birlikte atınıza eşya yüklemek için envanter, atınıza seviye atlatarak özelliklerini geliştirme, savaştayken at davranışlarını değiştirme, yeni meydan okuma görevleri gibi geniş çaplı özellikler eklenir.

Better Vampire NPCs 1.9: Vampir NPC'ler daha güçlü olur, yeni güçler kazanırlar. Ayrıca oyuna yeni vampir silahları eklenir. Normal Skyrim çevirisi için buraya tıklayın.

Blood Spells Pack: Oyuna yeni kan büyüleri ve kazanımları ekler. İsteğe göre kazanımları mod kurulum sırasında kapatabilirsiniz.

Royal Bloodline SE: Vampir Lordu kazanım ağacına bir kat daha ağaç ekler. Yeni güçler, büyüler ve daha fazlası...

Better Vampires 8.2 SE: Vampirler için yeni büyüler, güçler, özellikler, derece sistemi ve daha fazlası...

Ordinator - Perks of Skyrim: Kendi konusu mevcut. Bağlantılar için buraya tıklayın.

Immersive Patrols: Skyrim'in yollarına Fırtınapelerin, İmparatorluk, Thalmor ve Şafakmuhafızı devriyeleri ve Solstheim'a ise Skaal, Yağmacı ve Riekling devriyeleri ekler. Düşman devriyeler bazı yollarda karşılaşabilirler. Ayrıca İç Savaş için de savaşlar içermekte.

RaceMenu SE: Karakter oluşturma ekranını, karakterinizi daha ayrıntılı oluşturabileceğiniz bir ekran ile değiştirir.

Alternate Start - Live Another Life: Oyuna alternatif şekilde başlamanızı sağlar. Bir paralı asker, bir Karanlık Kardeşlik suikastçısı, belki de bir vampir...

Unique Uniques SE: Oyundaki bazı eşsiz silahların görünüşlerini değiştirir.

Simply Knock SE: Evlerin kapılarına kilitli iseler tıklayabilmenizi sağlar. İçeriden bir cevap gelirse, sizi içeriye almalarını isteyebilirsiniz.

Immersive Citizens: Skyrim'in insanları daha etkin bir hale gelir. Hulda gündüzleri pazar alışverişine çıkar. Belethor'un dükkanına artık bizim dışımızda insanlar da gelir. Akşamları hanlar daha kalabalık olur ve eğer müzik çalınıyorsa dans ederler. Ve daha birçok şey... Normal Skyrim çevirisi için buraya tıklayın.

Ars Metallica SE: Demircilik daha gelişmiş hale gelir. Örnek vermek gerekirse: Artık ok üretmek için modun eklediği Üretim Tüylerine ihtiyaç olur. Döküm ocaklarında artık daha fazla eşya eritilebilir vs.

Moonlight Tales SE: Kurtadamlığı çok daha gelişmiş bir hale gelir. Kazanım ağacı komple değişir, yeni kurtadam güçleri elde edilir, ayıadam olabilme şansı sunulur, kurtadam ve ayıadam formunuzun dış görünüşünü değiştirebilme seçeneği verilir. Ve daha birçok özellik...

Order My Items SE: Bu mod ile birlikte artık demircilere ve simyacılara eşya siparişi verebilirsiniz. Siparişleriniz hazır olduğunda satıcıya "Ne satıyorsun?" diyerek sipariş ettikleriniz eşyaları satın alabilirsiniz.

Honed Metal SE: Bu mod ile birlikte artık zırh ve silahlarınızı demircilerden üretmesini ve geliştirmesini, büyücülerden ise silah ve zırhlarınıza tılsım uygulamasını ve şarjlarını doldurmalarını isteyebilirsiniz.

Diverse Dragons Collection SE: Oyuna yeni özelliklere sahip güçlü ejderha türleri eklenir. Normal Skyrim versiyonu için Negatrm adlı arkadaşımın çevirisine göz atın.

Visual Animated Enchants: Bu mod ile birlikte artık tılsımlı silahlarınızı elinize aldığınızda üzerilerinde büyü animasyonları gözükür.

Realistic Needs and Diseases SE: Oyuna acıkma, susama ve yorulma temel ihtiyaçlarını ekler. Bu ihtiyaçların dereceleri oyun içinden ayarlanabilir.

See Enchantments SE: Tılsımlı silahlarınızı elinize aldığınızda üzerinde büyü animasyonu gözükmesini sağlar.

New Beginnings: Alternate Start ile çalışan bu eklenti, moda daha fazla başlangıç ekler. Normal Skyrim çevirisi için buraya tıklayın.

Zim's Immersive Artifacts: Oyundaki neredeyse tüm eşsiz eşyaların tılsımlarını değiştirir. Normal Skyrim çevirisi için buraya tıklayın.

Tanıtım
Çevirisi Devam Eden ve Çevrilecek Modlar

Honed Metal (Güncellenecek Ç.)

Better Vampires 8.5 (Güncellenecek Ç.)

Yeni çeviriler yaptıkça buraya ekleyeceğim. Başlıktaki tarihten bu konuyu en son ne zaman güncellediğimi anlayabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar...

Bu konu 3 sene önce 10 defa Frostpale tarafından düzenlendi.
Bu konu 2 sene önce 3 defa Frostpale tarafından düzenlendi.
Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 11 Ocak 2019 18:46
mertusta ve delininteki beğendi
(@konnow78787878)
Üye

Kardeşim keşke Şu Blood spells modunu normal skyrim'e de çevirseydin bizi çok mutlu ederdin. Ben de Special Edition olsa da oynamıyorum. Çoğu mod çıkmadığı için ona 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 17:51
(@frostpale)
Üye
Gönderen: konnow78787878

Kardeşim keşke Şu Blood spells modunu normal skyrim'e de çevirseydin bizi çok mutlu ederdin. Ben de Special Edition olsa da oynamıyorum. Çoğu mod çıkmadığı için ona 😀

Normal Skyrim'de var mı? Ben araştırdım ama bulamadım.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 19 Ocak 2019 18:28
(@konnow78787878)
Üye

Var link atmak serbestse atabilirim kardeşim 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 19:13
(@konnow78787878)
Üye

Var link atmak serbestse atabilirim kardeşim 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 19:13
(@konnow78787878)
Üye

pardon yanlış blood magic spell modu ile karıştırmışım. İsim benzerliği olunca özür dilerim 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 19:15
(@konnow78787878)
Üye

pardon yanlış blood magic spell modu ile karıştırmışım. İsim benzerliği olunca özür dilerim 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 19:16
(@konnow78787878)
Üye

yanlışlıkla spam yapmışım site bende çok yavaş nedenini bilmiyorum.

Bu ileti 3 sene önce tarafından konnow78787878 tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 19:16
(@konnow78787878)
Üye

CevapAlıntı
Gönderildi : 19 Ocak 2019 19:17
(@frostpale)
Üye

Convenient Horses SE çevirisi eklenmiştir.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 3 Şubat 2019 16:58
(@frostpale)
Üye

Blood Spells Pack modunun çevirisi 1.4 sürümüne uyarlanıp Nexus'a yüklenmiştir.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 11 Mart 2019 16:32
(@gitanpe)
Üye

Convenient Horses modunu normal skyrimede ekleme şansın varmı acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23 Mart 2019 03:01
(@frostpale)
Üye
Gönderen: GiTanpe

Convenient Horses modunu normal skyrimede ekleme şansın varmı acaba ?

Normal Skyrim'de çeviriyi test edemem. Ayrıca iki modun içeriği farklı yani en baştan bir çeviri yapmam gerekecektir.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 23 Mart 2019 11:48
(@gitanpe)
Üye

Galiba türkçe yaması varmış ben görmemişim teşekkür ederim cevap verdiğin için 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25 Mart 2019 22:42
(@thebozdes)
Üye

https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/25846

Kardesim bu modu cevirirmisin? 1.91 surumunu ceviren yok suanlik cevirisen guzel olur iyi haberlerini bekliyorum.;)

CevapAlıntı
Gönderildi : 26 Mart 2019 16:35
Sayfa 1 / 2