Midyear Mayhem Etkinliği 2019

Gelenekselleşen Elder Scrolls Online Midyear Mayhem etkinliği bu yıl 10-21 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

  1. Etkinliğe ilk kez katılacakların yapması gerekenler gayet basit;
  2. Crown Store arayüzünde “Details on Midyear Mayhem” biletini etkinleştirin.
  3. PvP haritasına (Cyrodiil) gidin.
  4. Predicant Maera isimli npc ile konuşup Midyear Mayhem isimli görevi alın.

Bu görevi tamamlamanız gerekiyor. Görevi bitirdikten sonra Scroll of Pelinal’s Ferocity isimli item elde edeceksiniz. Bunu aktifleştirdiğinizde 2 saat boyunca Imperial City, Battlegrounds ve Cyrodiil’de iki kat Alliance point ile xp kazanabileceksiniz. Eğer daha önceki etkinliklere katıldıysanız ama scrollu kaybettiyseniz npc den 100 gold karşılığı tekrar alabilirsiniz.

PvP’de kazandığınız Rewards for the Worthy maillerinin yanında Pelinal’s Midyear Boon Boxes isimli paketi de kazanacaksınız. Bu paketin içinden rastgele transmute kristalleri, simya malzemeleri, kuşatma silahları, motif taşları, hakeijo rünü ve eviniz için Pelinal’ın kitabı eşyaları çıkacak.

Ayrıca Cyrodiil’deki crafting nodeları iki kat fazla malzeme verecek. Ve hafta sonları ortaya çıkan The Golden tüccarında pvp’den düşen setlerin sarı renk takıları satılacak. Önemli not, Update 20 ile eklenen setler bulunmuyor (Indomitable Fury, Spell Strategist, Battlefield Acrobat, Soldier of Anguish, Steadfast Hero ve Battalion Defender).

Indrik Bineği Biletleri

Haberimiz bununla sınır değil. Daha önceki dört etkinlikte biriktirdiğiniz biletlerle Indrik bineği almıştınız. Sonraki dört etkinlikte ise yine etkinliklere katılıp bilet elde edecek ve bu biletlerle bineğinizi evrimleştirebileceğiniz meyveleri satın alabileceksiniz. Bu etkinlikteki meyvenin adı “Dawnwood Berries of Bloom”.

Cyrodiildeki tekrarlanabilen görevleri yaptığınızda (kale alma, 20 oyuncu öldürme vs.) 2 bilet alacaksınız. Günde en fazla iki bilet alabilirsiniz, ve 10 bilete ulaştığınızda ilk meyveyi almış olacaksınız. Bu etkinlikte her gün katılım gösterirseniz toplamda en fazla 22 bilet elde edebileceksiniz, eğer önceki etkinliklere katılamayıp bineği kaçırdıysanız şimdi telafi etmeniz mümkün. Midyear Mayhem etkinliği sonucu Indrik’i evrimleştirdiğinizde elde edeceğiniz binek ise Dawnwood Indrik.