New Life Festivali

Elder Scrolls Online’ın geleneksel New Life Festivali bir kez daha geliyor. Yeni yılı kutlayacağımız bu etkinlik 13 Aralık Perşembe günü başlayıp 2 Ocak’ta sonra erecek.

Etkinliğe katılmak için Crown Store’daki parşömeni alıp kullanmalısınız. Daha sonra Eastmarch haritasında Windhelm şehrinin girişindeki Breda isimli NPC ile konuşmalısınız. The New Life Festival isimli görevi tamamladıktan sonra günlük karakter başı 9 farklı görev yapabileceksiniz. Bu görevlerin sonunda içinden çeşitli hediyelerin çıktığı kutu kazanacaksınız. Ayrıca etkinlik boyunca Breda’nın içkisini içerek iki kat XP kazanabilirsiniz.

Hediyeler şunlar;

  • Skinchanger Motif sayfaları
  • New Life yemek tarifleri
  • New Life koleksiyonları
  • Lamba ve benzeri eşyalar

Bunlara ilaveten ilk kez bu etkinlikle gelen bir writ türü de bulunuyor. Kutulardan çıkacak olan writler sizden basit seviye bir eşya yapmanızı isteyecek. Tıpkı normal writ yapar gibi fakat bu kez furnishing üreteceksiniz. Bu görevi herhangi bir karakterinizde 12 kez tamamladığınızda Newly Charitable başarımını kazanacaksınız ve bu da size Crystalfrost Skin’i verecek.

Son olarak Indrik Bineğiniz için gerekli olan son tüyü de bu etkinlik ile elde edebileceksiniz. Her günün ilk etkinlik görevi size 1 tane bilet verecek (günde en fazla 1 tane kazanabilirsiniz). Biletleriniz 10 tane olduğunda son tüyü de alıp Indrik Bineğinizi alacaksınız.

Önceki etkinlikleri kaçıranların üzülmesine gerek yok çünkü bu etkinlikte toplam 20 bilet kazanabilirsiniz. Tüyleri satan Impresario isimli NPC önceki etkinliklerin tüylerini de satacak.

Ayrıca bir önceki Undaunted etkinliğinde yaşanan server çökme sorunları nedeniyle o etkinlikte gelen Mysterious Reward Boxlarını New Life Festivalinde kazanma şansınız var. Günün ilk görevinde bu kutulardan bir tane kazanacaksınız. Kutuların içinden nadir bulunan motifler ve koleksiyon parçaları çıkacak.