Ağır Zırh Onarımı

Ağır Zırh Onarımı

Yazan: Zırhçı
Çeviren: Cemre Serpal

Ağır zırh sayısız hırpalanmayı kaldırabilmek için tasarlanmalıdır. Giyen kişiyi korurken her tür silahtan doğrudan vuruşlar alacaktır. Böyle zırhlar hafif zırh gibi birçok küçük parça yerine birkaç tane büyük parçadan oluşur.

Demir ve çelik üzerinde çalışmak kolaydır. Sadece ısıtın ve istenen şekli alana kadar dövün. Dışarıda iken tamir için kamp ateşi bile kullanılabilir. Metalin herhangi bir parçasını törpülemekten kaçınmayın. Her zaman metali muhafaza etmeye ve aynı şekline tekrar döndürmeye çalışın.

Eğer bir parça gereğinden çok kez dövülürse kırılgan hale gelebilir. Zırhı birkaç tamirden sonra tekrar ısıtmak kırılganlığı azaltacaktır. Dövme bittikten sonra zırhı iyice yağladığınıza emin olun. Yeni dövülmüş kısımlar daha çabuk paslanacaktır, bu yüzden de korunmaları gerekir.

Cüce ve Ork zırhları küçük ve büyük çekiçler gerektirir. Çekiçler özellikle Ork zırhlarında daha tutumlu kullanılmalıdır. Her iki türdeki zırhlar da çok sayıda küçük çekiç darbesine büyük çekiç ile dövmekten daha iyi cevap verir.

Abanoz zırhlar yalnızca sıcakken dövülmelidir. Eğer soğukken dövülürse küçük çatlaklar meydana gelir ve sonunda da parçalanır. Daedra zırhları ile yalnızca gece çalışılmalıdır... İdeal olarak hilal veya dolunay zamanı tercih edilmeli ve asla tutulma sırasında çalışılmamalıdır. En iyi an kızıl hasat dolunayıdır.

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Free help authoring environment