Ancotar'ın Günlüğü

Ancotar'ın Günlüğü

Çeviren: Alper Kurt

12 Nisan: Bugün yaşamın anında kendini yenilemesi adlı büyük projeme başlıyorum. Önümde zorlu günlerin olduğunu tahmin edebiliyorum ama eğer başarırsam adımın kesinlikle tarihin en iyi büyücüleri arasında olacağından eminim.

23 Nisan: Emredocles'in kurtçukların üremeleriyle ilgili varsayımları hala sonuç vermedi. Biraz daha zaman geçerse beyimizin adının şişirildiğini düşünmeye başlayacağım.

3 Mayıs Salı: Empedocles haklıymış. "Gün ışığının" "kavurucu ateş" diye çevrilmesi sorunlarımın kaynağını açıklıyor. Bundan sonra tüm risklerine rağmen sadece orijinal Daedra metinleri üzerinde çalışacağım.

Cuma (Mayısın ortası): Yerel halk gürültüyü şikayet etmek için geldi. Her şeyin kontrolüm altında olduğuna dair söz verdim. Mutlu ahmaklar sürüsü.

Pazartesi (Eğer yanılmıyorsam): Bugünkü deney tahmin ettiğimden daha iyiydi. Farelerin şaşırtıcı şekilde üremelerine karşın dikkate değer derecede uysaldılar. Malham'ın önceden de tahmin ettiği gibi. (Benim yaptığım sadece deneysel olarak kanıtlamak oldu.)

Çarşamba: Yine köylüler. Daha fazla şikayet. Gören de daha önce hayatlarında hiç fare görmediklerini düşünür! Gerçekten baş belası olmaya başladılar.

Başım belada. Galerion'un Dokuzuncu Yasası değişmez görünüyor. Ortaya çıkan toplam yaşam gücü kaynağın karesini geçmezse araştırmamın akıbeti çıkmaza girecek. Empedocles'in yönergelerini tekrar okumam lazım, belki bu engeli lehimize çevirecek bir ipucu yakalayabilmiştir.

Sonraki gün: Yerel halk çekilmez olmaya başladı! Ormanda yürürken aralarından bazıları laboratuvarıma girmiş ve düzeneğimi dağıtmışlar, hazılardığım imp safrasının yarısından fazlası da mahvolmuş. Aylarca yıkanmamış, tek amacı ayaklarının üstünde durmak olan bedenlerinden gelen koku yerine benim evimden aldıkları kokudan rahatsız olmaları absürtlüğünü fark edememiş olmaları pek de şaşırtıcı değil. Problemi çözmenin zamanı geldi de geçiyor bile.

Bugün: Büyü işe yaradı. Tabi kusursuz görünmezlik olarak değil (Vanto'nun Üçüncü Yasası) fakat tahmin ettiğimden çok daha güçlüydü. Ve Profesör Traven'in tahmin ettiğinin aksine herhangi bir yan etkisi de yoktu. Ha ha, gençliğimde dahi üstatlarımı daima alt ederdim. Artık huzur içinde asıl çalışmama geri dönebilirim.

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Easy CHM and documentation editor