Chorrol Rehberi

Chorrol Rehberi

Yazan: Alessia Ottus
Çeviren: Alper Kurt

Stendarr'a, Dokuzlara ve tüm azizlere dua edin. Benim adım Alessia Ottus ve size Chorrol hakkındaki her şeyi anlatacağım.

Chorrol Kalesi

Chorrol bir kasaba yerleşkesidir ve Kontes Arriana Valga tarafından kurulmuştur ki çok oturaklı bir hanım olup aynı zamanda güzel ve iffetli Leyawiin kontesinin de annesidir.

Dürüst ve dindar olan kontes Arriana, Akatosh'un müritlerindendir ve Stendarr Şapeli'ndeki din kardeşleri için iyi bir örnek teşkil etmektedir. Eşi Kont Charus da İnancın Koruyucusu adlı tarikatın vefalı müritlerindendi ve Skyrim'in kafir Kuzeylilerinin elinden gelen ölümü halkının gözyaşıyla onurlandırıldı.

Alessia Caro Leyawiinli Kont Marious için harika bir eş oldu ve nurtopu gibi bir kız verdi eşinin kucağına. Sık sık mübarek annesini ve Chorrol'u ziyarete giderdi.

Kale büyücüsünün Dokuzların erdemli ve iyi kalpli bir hizmetkarı olduğunu belirtmekten memnuniyet duyarım. (En azından şapel ve inanç olgularını hiçe sayan büyücülerden farklı biri.) Chanel inançsızları saf dışı bırakmaya istekli olanlar için büyücülük dersleri veriyor ve bu Büyücüler Loncasının kaçık üyelerinden yardım istemekten çok daha mantıklı görünüyor.

Kontes hemen her gün (Elbette pazarları hariç) meclisi Büyük Salon'da toplardı. Kontesin iyi bir kahyası ve idare nazırı vardı, böylece kale her zaman belli bir düzen içinde ve sistemliydi. Bunu söylediğim için üzgünüm ama günahkarlar için bir zindan olmasına rağmen gardiyanların görevleri çok esnekti ve sokakta kol gezen serseri, hırsız, dolandırıcı, dilenci gibi çeşitli insanları tutuklamayı beceremiyorlardı.

Stendarr Şapeli

Burası meditasyon yapanlar ve dua eden ziyaretçiler için mükemmel bir yer. Pazar sabahları bile kontesleriyle ibadet için bir araya gelmiş seçkin kesimden insanlar bulabilirsiniz. Belki duyunca şaşırabilirsiniz ama Chorrol'daki erkekler konteslerinin yaptıklarını örnek almada biraz başarısızlar, eşlerine karşı ziyadesiyle boş ve dikkatsizler. Fakat bu sorumluluğu Chorrol halkına pek de iyi örnek teşkil edecek icraatlarda bulunmayan Savaşçılar Loncası ve Büyücüler Loncasına yıkabiliriz. Büyülerinizi Büyücüler Loncasının kafir putperestlerinden almaktansa kilisenin en yaşlı rahibesi dürüst ve kibar ruhlur Orag gra-Bagrol'dan almak çok daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.

Chorrol Loncaları

Liderleri onurlu ve eşsiz Vilena Donton olmasına karşın, Savaşçılar Loncası üyeleri konuşmalarında ve kelime seçimlerinde hiçbir şey gözetmez ve genelde evde keyif çatarken ya da kasabada volta atarak boşboğazlık yaparken görülürler. Stendar Şapeli'ne düzenli katılımları üyelerin karakterlerinde nasıl bir gelişim göstergesi olabilir acaba. Tabii içlerinden birisi, kusursuz demircileri her ibadet seansına katılarak bir istisna gösteriyordu.

Chorrol Büyücüler Loncasının üyelerinin birçok kısmı beceriksiz öğrenci ve bilgelerden oluşuyor. Üstüne üstlük vakitlerini aylaklık yaparak, gereksiz metinler okuyarak, kargaşa yaratarak ve pis bira mayalarını karıştırmakla geçiriyorlar. Hoşsohbet ve iyi eğitimli insanlar olmalarına rağmen ruhlarını dua ve tövbe etmekle yüceltmedikten sonra bu erdemler ne işe yarar ki? Bu kişilerden büyü satın alabilirsiniz fakat yapmış olduğunuz şey sadece saygıdan yoksun eğlencelerini ve lanetli avareliklerini yüceltmekten başka bir şey olmayacaktır.

Malzemeler ve Hizmetler

Argonyalı Seed Neeus Kuzey Malzeme ve Ticaret dükkanın sahibidir fakat diğer birçok taşralıdan farklı olarak zeki, dürüst ve iyi bir konuşmacıdır. Kayda değer değil mi? Aynı zamanda ticaret sanatı üzerine eğitim verecek kadar da yetenekli biridir fakat ürünlerini pek de ucuza almayı beklemeyin.

Ateş ve Çelik demircisi Kızılmuhafız Resheda'yı tanıyanlardan duyduğum kadarıyla gayet yetenekli ve bu aynı zamanda bu yeteneklerini öğretmede hevesi biriymiş, genellikle Sundas Şapeli'nde dua ederken görülürmüş. Fakat hanımefendi genç ve saygısız, kıyafetleri ve terbiyesi de beklenilen düzeyde olmaktan çok uzak.

Renoit'in Kitapları adlı dükkan oldukça temiz ve geniş bir ürün yelpazesine sahip gibi fakat inanır mısınız Dokuzların On Emri adı kitabın bir kopyasını ne bu kitapçı da ne de Stendarr Şapeli'nin himayesinde bulabildim?

Konaklama ve yemek için sadece iki tercih hakkınız var. Biri müsait ve temizdir, kibar müşterilerin uğrak yeridir. Diğeri ise hem kirli ve nobran hem de içkicilerin, hırsızların ve Orkların uğrak mekanıdır. İlk mekanın düzgün giyimli asil bir sahibesi var. Diğerini ise dikkatsiz genç bir bayan işletiyor. Birinin adı Meşe'nin Mekanı diğerinin ise Gri Kısrak. Temiz ve güvenilir olanı ziyaret etmek isteyeceğinizden eminim.

Chorrol'un Seçkin Sakinleri

Casta Scribonia bir yazar, Chorrol'da yaşıyor. İyi giyimli, çok seyahat etmiş bir hanım. Fakat konuları genelde aşk, dedikodu, saldırganlık ve zaman kaybı iptilalarla dolu olan pek de tavsiye edemeyeceğim kitaplar yazıyor. Ve bu kitapların kahramanları çocuklarımıza öğretmeniz gereken, her Dokuzlar müridinin inanıp kalbinde saklayacağı erdem, görev aşkı, şeref ve hoşgörü gibi sıfatları ruhlarında barındırmıyorlar.

Chorrol'un Yüz Kızartıcı Yönleri

Savaşçılar ve Büyücüler loncaları civarındaki Meşe'nin Yeri'nde genellikle şehir halkının toplanıp hovardalık yaptığını görebilirsiniz. Honditar adında çok kurnaz ve civar bölgeler hakkında çok şey bilen bir adam vardır ve bu adam bildiklerini ücret talep etmeden öğretmeyi istemektedir fakat onu kilisede görmeyen biri Honditar'ın içkici, sürekli olay çıkaran ve kutsal değerlere saygısızlık yapan biri olarak görecektir.

Chorrol'da birçok hırsız ve katil vardır. Evlerinde gizlice hünerlerini talep edenlere ücret karşılığında öğretirler. Peki Chorrol muhafızları nerede? Üzgünüm ama izleri dahi görünmüyor.

Chorrol'daki dilenciler pasaklı olsalar da hastalık taşımaz, neşeli ve kibardırlar. Ruhunuz için onlara para verebilirsiniz fakat dilenciler için bu sadaka küçük bir meblağdır. Çok geçmeden bu parayı kumarda, batıl inançlarda ve diğer sapkınlıklarda kullanacaklardır.

Dokuz ilahın lütfuyla!

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Free EBook and documentation generator