Dar-Ma'nın Günlüğü

Günlükler ››

Dar-Ma'nın Günlüğü

Çeviren: Mr. Clown

[Anlaşılan bu, Dar-Ma adındaki genç Argonyalının günlüğü. Kitabın büyük bölümü onun Chorrol'deki kişisel ama sıradan yaşamının ayrıntılarıyla dolu. Tek ilginç bölüm, sonuncusu:]

Gece Hackdirt'e geldim. Yol üzerinde ayak boyunu geçen çiçek kalıntılarına bakacak olursak -yol GERÇEKTEN engebeliydi, yol demeye bin şahit lazım zaten- buraya daha önce kimse gelmemiş miydi yahu?!

Tüccarın dükkanı kapalıydı ama üst kattaki pencerede ışığı gördüğüm halde kapıya gelmeye tenezzül bile etmedi TERBİYESiZ!!! En azından han açıktı. (Gerçi hanın sahibi kanımı donduruyordu. Ona bakmıyorken bana tuhaf bir şekilde gülmeye devam ettiğini hissedebiliyordum.) Peki adamın suratına ne olmuştu acaba??

Görünüşe bakılırsa bu gece burda kalan sadece benim. Zaten gece olduktan sonra şehirde pek kimseyi görmedim ama itiraf ediyorum ara ara tüylerim diken diken oluyor fakat bunu anneme asla söylemeyeceğim! Yoksa beni bir daha bu kurye görevlerine bir daha asla göndermez. O hala benim bebek olduğumu sanıyor. (Bana hep "civciv" der ve bunu arkadaşlarımın önünde de özellikle yapar!) Eve gittiğimde tüyler ürpertici dükkan sahibini sormayı unutmamalıyım.

Neyse, şamdanım son demlerinde (Bu korkunç eski handa bir fener bile temin edemiyorlar!) ve bu yüzden biraz uyumaya çalışsam iyi olacak. Tabii bu eski yerde bütün bu gıcırdamalarla uyuyabilirsem! Kapının dışından ayak sesleri mi geliyor? Yoksa hüsnü kuruntuluk mu yapıyorum? BÜYÜ ARTIK Dar! Sabah uyandığımda bütün bunların bana garip ve hoş görüneceğine eminim. İyi geceler günlük!

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Full-featured multi-format Help generator