Domuz Çocuklar

Domuz Çocuklar

Yazan: Tyston Bane
Çeviren: Mehmet Kardaş
Düzenleyen: Mehmet Güder

Hiç kimse, hatta Dagoth-Ur Dağı'nın en yaşlı Kara Elfi ya da Issızkent'in Kadim Bilgininin kendisi bile Orkların Tamriel'de kargaşaya yol açmadığı bir dönemi görmemiştir. Tamriel için, Oblivion'ın Daedraları bile çirkin Orklardan daha az bir tehdit oluşturuyor denebilir.

Orklar, öte yandan diğer insanlardan vücut boyutları ile kolayca ayır edilebilir, vahşi domuzumsu özellikleri ve iğrenç kokuları ile tanınabilirler. Sürekli savaşı düşünen, ahlaki değerleri olmayan, çoğunlukla geri zekalı ve mantıksızdırlar. Şu bir gerçektir ki Tamriel'in medeni ırkları çağlar öncesinden Orkları yok etme şansını ellerinde tutmuşlar ancak yırtıcılık, çeviklik ve kabile bağlılıkları onları ulaşılamaz hedefler haline getirmiştir.

Ork barbarlıklarının hikayeleri yazılı tarihten önceye dayanır. 1. Çağ'ın 950. yılında Diagna Birliği'nin Düşenhançer ve Sentinel'deki ordulara katılması için verdiği emirde "Hain Orkları kendi iğrenç kaleleri Orsinium'da tutmak için körfezde olun... Ve ateşle bir parça temizlenebilmeleri için" şeklinde yazdığında her okuyucunun Orkların adiliklerinin farkında olduğunu farz etmişti. Ancak otuz yıl sonra kuşatma sona erdiğinde, Gaiden Shinjiyi de içeren birçok kahramanın ölümü ve Orsinium'un yok edilmesi Orklarin Wrothgarian Dağlarına dağılmasına neden olmuştu. Buna istinaden Jastyaga söyle yazmıştı: "Özgür insanlar eski düşmanlarının yenilip dağılmasına çok sevindiler." Sonuç olarak, Orklar Iliac Körfezi'ni İlk Çağ'ın başlarından beri tehdit etmektedirler.

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Generate Kindle eBooks with ease