Hainin Günlüğü

Günlükler ››

Hainin Günlüğü

Yazan: Mathieu Bellamont
Çeviren: Mehmet Kardaş

Neredeyse bitti anne. Neredeyse bitti. Yakınım. Çok yakınım. Ne kadardır uğraşıyorduk? Ne kadardır bekliyorduk? Uzun zamandır, biliyorum. Ama neredeyse bitti. Söz veriyorum.

öldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronu
öldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronu
öldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronu
öldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronuöldüronu

anne anne sen yatarken kara adam gelip seni öldürüyor bizim kurduğumuz hayatı yıktığı için suçlu babamın elleri kan içinde

Nefret ediyorum! Tüm bu yalanlardan, rol yapmalardan bıktım! Kahrolası Sithiş ve Beş İlke! Daha ne kadar onların kuralları ile yaşamam gerekecek? Sıra bana gelene kadar, ne kadar? Dün Lucien Lachance'i gördüm. Tapınakta Ocheeva ile konuşuyordu. Tam karşımdaydı! O kadar yakınımdaydı ki omurgasını göz açıp kapayıncaya kadar parçalayabilirdim! Anne, daha önce kendimi kontrol edebilmek için hiç bu kadar zorlanmamıştım. Kendimi kontrol ederken komik bir şekilde beni durduransa Karanlık Kardeşlik'in eğitimiydi. Seveyim ya da sevmeyeyim, o kadar uzun zamandır "aile"nin bir parçasıydım ki kendimi onlar gibi hissetmiştim. Ve o zamana kadar da hepsini kandırmayı başarmıştım. Beni hala kardeşliğin güvenilir bir üyesi olarak görüyorlar. Çok yakında Gece Ana hakkındaki gerçeği öğreneceğim ve o zaman bu güveni ona yakınlaşmak için kullanacağım. Yaklaşabileyim ki aynı Lucien Lachance'in uzun zaman önce sana yaptığı gibi kafasını uçurabileyim!

Lanet olsun, anne! Niye böyle olmak zorundaydı? Maria çok güzeldi. Birçok yönden muhteşemdi. Neden gerçeği kabullenemedi? Neden "aile"sinin onu gerçekten sevmediğininin farkına varamadı? Hepimiz gibi o da Sithiş adına öldürmek için çalışan bir katildi. Gerçekten onunla beraber olabileceğimizi sanmıştım. Gerçek bir aile, gerçek bir aşk. Ama bana senin varlığını hayatımda asla kabullenemeyeceğini söyledi. Ve artık o yok. Sana söylediği korkunç şeylerden sonra yaşamayı hak etmiyor. Biliyorum, ona asla söylememeliydim. Üzgünüm. Bir daha olmayacak ve endişelenme, diğerleri onu asla bulamayacak. Ondan geriye bulacak birşey kalmadı.

Çimlerdeuzanıpkarıncalarıızlemeyiseviyorumkeşkebendeonlardanbiriolsaydımdarezilinsanların
karanlığındanuzaktayeraltitünellerindedolaşsaydımhepsiniöldüreceğimkarıncalarıherkesiherşeyi

Yaptım anne! Hepsini öldürdüm! Onları öldürdüm sonra da ölülerin gemisinde sonsuza dek başıboş kalsınlar diye lanetledim! Deniz fenerindeki yaşlı adamla konuşmaya geldiler. Beni gördüklerinde yürümeye devam edebilirlerdi. Ama hayır. Güldüler! Bana güldüler anne! Bana isimler taktılar! Dediler ki ben garipmişim, deniz fenerinin mahzeninde yaşayan bir fareymişim. Kiminle uğraştıklarını bilmiyorlardı! Ben de o gece gemiye gittim ve boğazlarını kestim. Herbirinin. Yılanın Uyanışı öylece duruyor artık. Ona artık Anvil'in hayalet gemisi diyorlar! Ha ha ha ha ha!

Harika haberlerim var anne! Sonunda terfi ettim! Lucien Lachance bugün tapınağa geldi, benimle konuşmak için! Bana Karanlık El'in hizmetlerime ihtiyacı olduğunu söyledi. Konuşmacılardan biri bir görevde ölen asistanının yerine birini arıyordu. Ve Lucien Lachance de beni önerdi! Konuşmacı ile tanıştım ve onun yeni "Susturucusu" ben oldum. Ha! Lachance bunun yerine bana doğrudan Gece Ana'yı öldürme görevini de verebilirdi! Şimdi rüyamı gerçekleştirmeye bir adım daha yakınım. Gece Ana'nın kim olduğunu öğrenip kalbini göğsünden söküp alacağım. Evet ve Lachance içinde bir planım var elbette...

çok korkuyom anne. seni özlüyom. sadece seni tekrar öpmek istiyorum

babam dua etti ve sonra Sithis'in adıyla kukuletalı adam geldi sonra kayboldu sonra tekrar camın önünden geçip kapıdan girdi bıçağı senin ensene sapladığında ben yatağın altında korkudan ağzım açık senin yere düşmeni izliyordum sonra birbirimiz, seven gözlerimiz birbirine dikilince o gün kardeşliğe seni benden alarak yaptıklarını ödetmek için ben de onların annelerini öldürmeye karar verdim ama bir yerden başlamalıyım ve bu babamın atan kalbi olacak o da bitince ölü bir LaChance için şarkı söyleyip dans edeceğim

yeşilmaviKIRMIZIsarıturuncuyeşilmaviKIRMIZIsarıturuncuyeşil
maviKIRMIZIsarıturuncuyeşilmaviKIRMIZIsarıturuncuyeşil
maviKIRMIZI maviKIRMIZIsarıturuncuyeşilmaviKIRMIZIsarıturuncuSİYAHSİYAHSİYAHSİYAHSİYAH!!!!!!

Dikkatsizdim! Çok dikkatsizdim. Cesetler, yanık kalıntıları. Ama o kafasız Blachard'ı öldürmek yaptıklarımın en aptalcasıydı. Görüldüm! Pelerinim ve kukuletam vardı, gölgelere kaçmayı başardım, kimse gerçek kimliğimi öğrenemedi. Ama artık Kara El şüphelenmeye başladı. Hainlikten, bir hainden şüpheleniyorlar! Artık her zamankinden daha dikkatli olmalıyım.

kar yağdığı zaman uzanıp ellerimi bağlayıp ölümü beklemek istiyorum

Onları değiştiriyordum! Ölüm emirlerini değiştiriyordum! Çok kolaydı! Lachance'i Farragut Hisarı'ndaki ininden ilk Ölüm Emri noktasına kadar izledim. Lachance emri yerleştirip gittiğinden emin olduktan sonra onları değiştirdim! Çok kolaydı. Artık Lachance'in aptal susturucusu bizim için çalışıyor anne! Çok eğleneceğiz. Karanlık Ellerden biri bana Karanlık Kardeşlik'e katıldığımdan beri böyle hırslı birini görmediğini söylemişti. Artık bu hırsı kendi yararıma kullanacağım. Ben onu ilk hedefe -Karanlık El'in üyelerinden biri- gönderirken aptal ölüm emirlerini asla sorgulamayacaktır bile! Ve işte başlıyor. Lachance'in susturucusu yüksek rütbeli bir kardeşlik üyesini öldürecek, sonra bir tane daha, bir tane daha, ta ki tüm kardeşlik bir şeylerin ters gittiğini anlayana kadar. Sonra geriye kalanlar geleneklere göre Gece Ana'ya danışıp onun rehberliğini isteyecekler. O gün geldiğinde o karanlık fahişenin kokuşmuş kalbine bıçağımı saplamak için ben de orada olacağım!

!ilemlö ecnahcaL neicuL

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Easily create EBooks