Sıçrayantopuk Jak'ın Günlüğü

Günlükler ››

Sıçrayantopuk Jak'ın Günlüğü

Çeviren: Croc

Çok büyük bir hırsız olan bir adam tanıyorum. O ki Nocturnal'ın kendisinden bile çalmaya cesaret göstermiş. Çok garip ama ismini hatırlayamıyorum. Sanırım onunla arkadaştık fakat tam da emin değilim. Üç gün içerinde Taren'in kabrine doğru maceraya çıkacağım. Mezar hırsızlığı tek başına zor bir iş. Belki yanıma bir yardımcı bulmayı denemeliyim. Zamanında büyük bir hırsız tanımıyor muydum?

Günlüğümün ikinci bölümünün ikinci yazısına harika bir günde başlıyorum. Aslında gün değil gece, ikinci hayatımın başladığı gece. Hayat artık sonsuza kadar benim için gece olacak. Ben artık Gecenin Çocuklarından biri oldum, bir anne kurtun oğlu ve bir yarasanın kardeşi. Ben Nosferatuyum, bir vampir. Bu gece sonsuz istirahatin ilk gecesi.

Günlüğü bu gece tekrar buldum. En son yazalı tam on üç yıl olmuş. Önümde yatan sonsuzluk ve damarlarımda her zamankinden fazla atan kana olan susamışlığımla karşılaştırıldığında günlüklerin ve diğer şeylerin pek de aciliyeti yok aslında. Amiela beni çağırıyor. Gitmeliyim.

Gerçekten de seksen dokuz sene oldu mu en son yazalı? Sayfalar gittikçe yıpranıyor. Her ne kadar neredeyse bir yüzyılımı alsa da sonunda kan açlığım üzerinde biraz kontrol yeteneği kazandım. Artık büyük şehirlerin birinde insanların arasında bir hayat kurmayı deneyebileceğim.

Bu günlüğü tamamen unutmuşum. Artık ne kadar süredir yazmadığımı hesaplamak ile uğraşmayacağım. Bu şehrin ahalisi beni Imbel Kontu Jakben olarak biliyor. Yüzyıllar önce ben kendimi meşhur hırsız Sıçrayantopuk Jak olarak bilirdim. Meşhur bir ortağa sahip olduğumu hatırlar gibiyim ama ismi benden kaçıyor. Önemli değil. Arkadaşların ve ortakların içinde kala kala kendimi geliştirdim. Bu şehrin gecelerini ben yönetiyorum.

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Write EPub books for the iPad