Skingrad Rehberi

Skingrad Rehberi

Yazan: Alessia Ottus
Çeviren: Yalçın Özveren

İlahi Julianos'ta, her şey adalet ve bilgeliktir! Benim adım Alessia Ottus ve size Skingrad hakkındaki her şeyi anlatacağım.

Skingrad Kontluğu üzüm şarabı, domatesler ve peynirleriyle ünlüdür ve Skingrad kasabası Cyrodiil'deki en temiz, güvenli ve zengin kasabalardan biridir. Batı Çayır dağlıklarının merkezinde bulunur. Skingrad, Eski Koloviya'nın mücevheridir ve özgürlük, çalışkanlık ve sağlam düşüncelilik gibi Koloviya erdemleri için güzel bir örnektir.

Skingrad üç bölgeden oluşur: Kale, Yüksekşehir ve Şapel. Alçak bir yol, kasabanın üst kısmındaki köprü ve duvarların altından doğu-batı yönünde uzanır. Pek çok dükkan ve üst seviye konutlar kuzeydeki bir yol boyunca uzanırken loncalar ve Batı Çayır Hanı Yüksekşehir'in batısındadır. Kasabanın güney yarısı en doğusunda şapeli bulundurur. Bunun yanında Skingrad'ın öteki konaklama yerleri İki Kızkardeşler Hanı, merkezdeki bir sokak üstünde öteki konutlarla birlikte mütevazı ve ortalama olup bölgenin kalanına dağılmıştır. Kapı ve köprüler Yüksekşehir ve şapeli çeşitli yerlerde bağlamak için alçak yolu pek çok yerde keserler. Skingrad Kalesi kasabadan tamamen ayrı olup güneydoğudaki yüksek bir çıkıntıda bulunmaktadır. Kasabanın doğu kapısındaki bir yol kasabadan kaleye gider.

Skingrad Kontu Janus Hassildor yıllar boyuca Skingrad'ı yönetti ve güçlü bir büyücü olmasıyla nam saldı. Kendisi çok özel bir adamdır ve görüşme için bütün istekleri reddetmiştir. Utanç verici biçimde Dokuzlara olan ibadetini de ihmal etmiştir. Eğer yöneticilerinden öğrenmeyecekse bu insanlar toplum faziletini kimden öğrenecekler? Her şeye karşın halkı tarafından onurlandırılıp saygı duyulan bir kişidir ve Skingrad da iyi işleyen, düzenli bir kontluk örneğidir. Suç, kumar oynama ve toplum içinde sarhoş olma neredeyse görülmez ve şarap ile peynirleri bütün Tamriel'de yüksek fiyata satılır.

Skingrad'ta iki tane han bulunur. İki Kızkardeşler Hanı iki Ork kardeşe aittir. Memnuniyetle söyleyebilirim ki bu han temiz ve düzenlidir. Kargaşa ya da sarhoşluk gibi sorunlar olmaz. Öteki han hoş bir İmparatorluk insanı bir kadın tarafından çalıştırılır. Bu iki işletme sahibi de Julianos Şapeli'nde görülmezler. Dolayısıyla yemek ya da konaklamak için hangisini seçmeniz gerektiğini söyleyemem.

Buna rağmen tatlı halkalar almak için nereye gitmen gerektiğini biliyorum. Şapel bölgesindeki fırıncı Salmo'ya! Oldukça lezzetliler. Skingrad'taki diğer tatları denemeye gelince –bunlar da peynir ve domatestir– bunu sizin sağduyunuza bırakmalıyım. Eminim ki Skingrad'ın şarabıyla ilgilenmiyorsundur zira içmek düzensizliğe, düzensizlik de günaha sebebiyet verir.

Buradaki Büyücüler Loncası diğer yerlerdekinden daha iyi değil ama Savaşçılar Loncası goblin avlamada ustadır, bu da Batı Çayırı'ndaki gezginler için çok büyük bir hizmettir. Ve kasaba demircisinin kendisinden Turşucu Agnete olarak bahsettiğini öğrendiğimde şok olmuştum. Böyle utanılası bir davranıştan gurur duymayı hayal edebiliyor musunuz?

Dokuzları yüreğinde muhafaza edesin!

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Free EPub and documentation generator