Slythe'nin Günlüğü

Günlükler ››

Slythe'nin Günlüğü

Çeviren: Uğur Ergün

1. Sayfa
Gece yarısı yaklaşırken hala alevlerin çıtırtısını dinliyorum. İnsanlığın harika şehri Kvatch yıkıntılar içinde. Sözlerime uymadılar. Lafımı dinlemediler. Şimdi hepsi yok saymanın bedelini ödüyorlar. Batık hızlı ve sert vuruyor. Ona karşı olanları sanki onlar var olmamış gibi yok ediyor. İnsanlığın bahaneleri sağır kulağa gidiyor. Batık'ın şefkati yok, merhameti yok, sadece cehennemde oturur ve hükmü uygular. Ve şimdi müthiş bir darbe ile insanlığın onun toprakları üzerindeki acınası kentlerinden birini devirdi. Ve hala aç. İştahı sonsuz. Kvatch onun ellerinde yok olan tek şehir olmayacak. İnsanlığın dünyası gittikçe bozuluyor ve bu onu sinirlendiriyor. İnsanların yalanları ve hileleri Batık sabırsızlaşıp artık beklemeyince veya düzgün bir adağı kabul etmeyince kendi mahvoluş sebebi olacak.

Bu, benim yüklenmem gereken bir sorumluluk. Ben Yeri Sarsan'ı bilen son kişiyim. Eğer ona adakta bulunmazsam kim bilir hangi şehir onun ellerine düşecek? Anvil mi? Chorrol mu? Ya da belki de en büyüklerine, büyük İmparatorluk Şehri'ne gözlerini dikecek. Hayır, bunun olmasına izin veremem. Tıpkı benden önce babamın yaptığı gibi ona adak sunmalıyım. İnsanlar gözlerine yenik düşebilirler ancak Batık'ın öğretilerini öğrenmek için vakitleri olmalı. Şans verildiği taktirde onun gibi görmeye başlayacağına emin olduğumdan insanlığın yok edilmesi yazık olur. Evet, bunu yapacağım. Onu görmek için Kumtaşı Mağarası'nın derinliklerine gideceğim. Silahlarım iradem ve sözüm olacak. Batık beni kollayacak ve yol gösterecek. Çok geç olmadan yola çıkmalıyım. Eğer birisi bu sayfayı bulursa bilmelerini sağlayın. Ben, Slythe Seringi, bunu insanlığın iyiliği için yapıyorum.

2. Sayfa
Kumtaşı Mağarası'nın derinliklerine inerken kendime sordum, neden? Neden Batık beni test etsin ki? Sadık olmadım mı? Onun söylevlerini yaymadım mı? Onun kanunlarına uymadım mı? Bu yolculuk zalimceydi ve adil değildi. Sonumla bir defadan daha çok yüzleştim. Onun evine varabilecek miyim bilmiyorum. Fakat hayır, böyle söylememeliyim! Oraya varmalıyım! Onu görmeliyim. Eğer yapmazsam insanlığın dünyası yok olacak. Onun gazabına uğramak istemediğimden oyalanmamalıyım. Adağı ona sunmalıyım.

3. Sayfa
Kaybettim.

Başaramadım. Ona zamanında varamayacağım. Ve benim yüzümden insanlık mahvolacak. Yaratık aniden üstüme atladı ve büyümü yapamadan ölümcül darbesini vurdu. Şimdi tüm Tamriel nedensiz yıkım ve ölümle yüzleşecek. Onun gazabı anlatılamaz, öfkesi uçsuz bucaksız. Kvatch'ta olanlar onun gerçek gücünün ufak bir parçasıydı. Tüm umutlar yok oldu. Batık uyanacak ve yakında insanlık onun açlığını hissedecek.

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Create iPhone web-based documentation