Yıpranmış Günlük

Günlükler ››

Yıpranmış Günlük

Çeviren: Cemre Serpal

Uzun zamandır Erendur'u kötülüklerden arındırmaya çalıştım. Onun ölüçağırma çalışmalarının ikimizin de Büyücüler Loncasından atılmamıza yol açtığında bile onu nazik bir el ile iyiliğe doğru yöneltmekte ısrarlıydım. Ah be! Atılmamızın üzerine eski dostum fena çalışmalarının çamuruna daha da saplandı ve şok edici bir şekilde dostumun Kurtçuklar Kralı'nın önemsiz bir öğrencisi, kurnaz bir hayalet olduğunu öğrendim. Bir lich.

İnanca dayalı azim ile güçlenmiş zayıf hafızaları olan baş büyücüler onlara bu keşfim ile geldiğimde beni geri çevirdiler. Bir grup cenk büyücüsünün benimle gelmesi taleplerim görmezden gelindi, yalnızca uzun zaman önceki kovuluşum hatırlandı. Böylece bu kasvetli görev sadece bana kaldı. Bir zamanlar arkadaşım olan bir lich'i temizlemenin ağırlığını taşımalıyım.

Şimdi, Kayıp Çocuk Mağaraları olarak bilinen, insanların ve Elflerin diyarlarının uzağında olan yeraltı mezarlarının ağzında dolaşıyorum. Saf ruh ve temizleme ayinleri ile bu korkunç lich'i indirmeyi ve Erendur'un ruhunu serbest bırakmayı umuyorum fakat bu vasiyetnameyi de benim yolumu izleyecek olanlara bir uyarı olarak bırakıyorum; bir daha o derinliklerden dönemeyebilirim.

Sürgünde bile inançlı olan,
Vangaril

Created with the Personal Edition of HelpNDoc: Full-featured EBook editor